Chtěl bych si zahrát v útoku, prozradil „brankář“ Marek Sikora

JABLUNKOV Dvě čistá konta fotbalistům Jablunkova na jaře vychytal stoper. „Děkuji všem spoluhráčům, kteří zodpovědně bránili,“ řekl univerzál Marek Sikora.

Na jaře jste se dvakrát postavil mezi tyče a udržen neprůstřelnost. Staré Město jste zdolali 1:0 a Vendryni 3:0.

Na výsledcích má největší zásluhu celý tým. Musím vyzvednout obranu, protože pokaždé, když chytám já, si počíná nesmírně zodpovědně. Kluci prostě vědí, že jim nekryje záda Venca Bruk a snaží se o něco více.

Proti Vendryni kapitán Hudzieczek vykopl míč z prázdné brány, pár dalších situací jste vyřešil sám.
S Vendryní to bylo takové poklidnější, soupeř se nedostal do dalších větších šancí, moc toho neměl. Musím poděkovat mančaftu za to, že mi pomohl.

Stojíte mezi tyčemi, ale kolikrát hrajete v podstatě stopera…
Kluci se to snaží hrát přes mě, s rozehrávkou se jim snažím pomoct.

Porazili jste Bystřici i Vendryni, máte lepší vzájemný zápas. Co pro pro vás znamená?
Derby zápasy jsou vždy tak trochu speciální. Na druhou stranu se na každého soupeře připravujeme stejně, nehledám v tom rozdíl. Jaro je super, pořád hrajeme doma, máme velkou podporu fanoušků.

Vyzkoušel jste si už všechny posty.
Hrál jsem krajního i středního obránce, krajního i středního záložníka. Ještě nikdy jsem nenastoupil v útoku, snad se mi to někdy povede.

Kdy jste se postavil mezi tyče poprvé?
Chytal jsem ještě jako malý kluk, později jsem začal hrát stopera. Párkrát jsem si chytal už v dorostu. Když musím do brány, trošku nervózní jsem, ale kluci mi vždycky pomohou. Trochu mě mrzí, že opět chyběl náš druhý gólman Jirka Szotkowski. Je mladý, zkušenosti se mu hodí.

Komentáře