Extraligoví vicemistři už trénují. Dává jim zabrat nový kondiční kouč

TŘINEC Hokejoví Oceláři, kteří se uplynulý ročník stali extraligovými mistry, už ladí formu na novou sezonu. Cepuje je nový kondiční trenér Marek Gryc.

V třineckém klubu se za poslední dva měsíce událo několik změn. Vloni na hokejisty dohlížel kondiční trenér Pavel Horyl a posléze se k mužstvu na čas vrátil Miroslav Sajler. Po sezoně u Ocelářů skončil, jeho místo zaujal 23 letý kondiční specialista Marek Gryc.

V realizačním týmu je další nová tvář, asistentem hlavního trenéra Václava Varadi nebude pouze Marek Zadina, ale rovněž Jiří Raszka, jenž doposud úspěšně působil u mládeže.

Změny se dotkly také extraligového kádru. Třinecký klub opustili útočníci Daniel Rákos (Hradec Králové) a Jakub Petružálek (Litvínov), za Oceláře nebudou hrát ani obránci Bohumil Jank (Chomutov) a Tomáš Linhart (Hradec Králové). Do Českých Budějovic zamířil brankář Jan Strmeň.

Do týmu se naopak ze zámoří vrátil mladý útočník Jan Hladonik, novou akvizicí je lotyšský forvard Roberts Bukarts, jehož předchozím působištěm byl Zlín.

V přípravném období se druhý nejlepší celek loňského ročníku extraligy poměří s Olomoucí, Vítkovicemi, Trenčínem a Soči.

V Champions Hockey League svěřenci trenéra Varadi vyzvou švédský Djurgardens IF, finskou Tapparu Tampere a norský Storhamar.

Do extraligy třinečtí hokejisté vstoupí 14. září na ledě Zlína, o dva dny později přivítají ve Werk Areně Olomouc.

Oceláři dostali pozvánku na prestižní Spengler Cup ve švýcarském Davosu, kde ke konci kalendářního roku 2018 poměří síly s kvalitními protivníky.

 

Komentáře