Žádný alkohol! Výhry slavíme kinder čokoládou, prozradila thaiboxerka Klusová

TŘINEC V třinecké nemocnici pomáhá zachraňovat životy, v ringu tvrdými direkty nesmlouvavě drtí soupeřky. Vloni se stala nejkrásnější thaiboxerkou ČR, před pár dny slavila titul mistryně světa. Seznamte se s Lagerdou – Karolínou Klusovou z Třince.

Na thajský box jste se prý dala kvůli touze zhubnout…
Chtěla jsem něco shodit, přišla jsem do tělocvičny k Martině Botyánszké, která trénovala ženy. Začala jsem cvičit, nějak mě to chytlo, a tak jsem později přešla k zápasníkům.

Kdo vás přemluvil k tomu, ať to zkusíte v ringu?
Nikdo. Po nějakých sparringách s holkama jsem se rozhodla, že zkusím zápasit. První zápas byl vítězný, připravovala jsem se na něho tak tři čtyři měsíce.

Dělala jste dříve nějaký sport závodně?
Ne, chodila jsem na zumbu, gymnastiku, aerobic a podobně.

Pracujete jako zdravotní sestra v třinecké nemocnici. Jak reagují vaši spolupracovníci na vaše úspěchy?
Jsem v ženském kolektivu, spíše mi fandí kluci, doktoři. Vyptávají se na zážitky, prohlížejí si fotky, videa a tak. Přešla jsem na poloviční úvazek, abych se mohla plně věnovat thaiboxu. Tréninky máme dvakrát i třikrát denně.

Jste mistryní ČR, mezinárodní mistryní ČR a nedávno jste se stala světovou šampionkou. Kolik soupeřek jste porazila?
Měla jsem čtyři zápasy a volný los. Byl to super zážitek. Soutěž byla obrovská, v Rimini, kde šampionát probíhal, bylo patnáct set účastníků a snad deset tisíc lidí.

Jaká je vaše aktuální bilance v ringu?
Asi patnáct ku pěti, patnáct výher, pět proher – většinou těsně na body.

Dostala jste někdy takovou ránu, po které jste si myslela, že se už nezvednete?
To ne. A ani ji nechci dostat. Už se mi málem podařilo K.O. Nějaké náznaky byly, ale soupeřka to vždy nějak ustála. V Rimini jsem soupeřce hned v prvním kole třemi kopy zlomila ruku. Bylo to technické K.O.

Jaká byla její reakce?
Bereme to tak, že je to sport a občas to prostě k němu patří.

Vloni jste se stala nejkrásnější thaiboxerkou České republiky. Co to pro vás znamená?
Na to jsem hodně pyšná. Cílem soutěže, která proběhla v Praze, bylo přiblížit thajský box ženám. Musím uznat, že konkurence byla velká, všechny holky byly hezké.

Řekla jste, že na thajský box jste se dala kvůli hubnutí. Kolik jste shodila?
Asi dvacet kilogramů. Hlídám si stravu, mám bezlepkovou dietu, alkohol nepiji vůbec. Nejím ani sladké. Dodržujeme ale takovou tradici, že po vítězném zápase si přiťukneme kinder čokoládou.

Jak vypadá váš běžný tréninkový den?
Záleží, ve které fázi přípravy jsem, zda je to před zápasem, nebo v objemové fázi. Ráno vstanu dříve, cvičím jógu, protahuji se. S Martinem si pak dáme lapy, poté jdu do práce nebo na další trénink v tělocvičně. Další trénink mívám odpoledne, někdy si jdu ještě zaběhat.

Trenér Martin Vaňka je vaším přítelem. Trávíte spolu spoustu času, nelezete si občas na nervy?
Máme štěstí v tom, že nás oba dva thajský box hrozně moc baví. Sedneme si spolu, chvíli si o něčem povídáme, ale nakonec stejně skončíme u thajského boxu nebo jiných bojových sportů.

Prozradíte, kdo koho sbalil?
Bylo to takové vzájemné. Jsme spolu už tři roky.

 

 

 

Komentáře