Senior na poštovního doručovatele vytáhl nůž. Chtěl balík zdarma.

TŘINEC Ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže je podezřelý 64letý muž z Třince, který měl v úmyslu získat bez placení dobírkový balík a proto na doručovatele vytáhl nůž.

Událost se odehrála minulý týden třicet minut po šestnácté hodině v předsíni jednoho z bytů na náměstí T.G.M.  – Jak bylo dosavadním prověřováním ze strany třineckých policistů a frýdeckomísteckých kriminalistů zjištěno, tak muž měl do svého bytu vpustit 35letého poštovního doručovatele, který mu donesl zásilku v hodnotě bezmála 2 tisíc korun. V úmyslu však získat dobírkový balík bez zaplacení, vytáhl na 35letého muže nůž, následně jej držel v ruce v úrovni svého pasu a požadoval vydání balíku. Napadený muž z obavy o svůj život a zdraví i s balíkem z bytu utekl. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a nevznikla žádná hmotná škoda na majetku – uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Na místo činu se jako první dostavili třinečtí kriminalisté, kteří zjistili, že podezřelý muž je v podnapilém stavu, orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 1,4 promile alkoholu v dechu a po lékařském vyšetření a se souhlasem ošetřujícího lékaře byl shora uvedený 64letý muž umístěn do policejní cely.

Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování.

Komentáře