Senioři na nákupu

ČR/TŘINEC Od dnešního rána platí změna v pravidlech pro nakupování. Nově jsou pro seniory prodejny potravin a drogerie vyhrazené od 7 od 9 hodin, do lékáren se může bez ohledu na věk kdykoliv. Včera, kdy platilo, že  mezi 10 a 12 hod. mohou do obchodu pouze senioři, byli jsme se podívat, jak to v praxi vypadá.

U Tesca stáli dva zaměstnanci a dohlíželi na přicházející zákazníky. V prodejních prostorách zpočátku se nakupující staršího věku dali na prstech dali spočítat. S postupem času jejich počet houstl, a u pokladen v 10.30 hod. už jich bylo 35.

Po dobu nákupu nikdo zjevně mladší nebyl v obchodě vidět. Nutno dodat, že všichni – nakupující i personál – byli „orouškování“, u  prodejních pultů se dodržoval patřičný odstup a všichni byli úplně v klidu. Kdo by nebyl – regály plné zboží, krám skoro prázdný, takže se nakupovalo opravdu skvěle.

Zeptali jsme se venku jednoho z dohlížejících, zda opravdu do obchodu míří pouze senioři. – Sem tam to někdo z mladších sice zkusí, ale vysvětlení pochopí a odejde – sdělil naší redakci.

Obdobná situace byla i v Kauflandu. Jen dohlížející pracovníci byli u vnitřního vstupu do nákupního prostoru, „cestička“ ke květinářství a trafice byla přístupná všem bez rozdílu věku. Uvnitř měli všichni roušky, regály byly plné. Chválíme rohlíky zabalené v mikrotenových sáčcích po 5 a 10ti kusech.

V obou obchodních domech v pravidelných intervalech bylo slyšet hlášení, které upozorňovalo na bezpečnost při manipulaci se zbožím a ochranu rouškami.

Bezpečnostní opatření a i věkový průměr nakupujících byl dodržován také v malé prodejně U Hrušky. 

Rozhodl jsme se také vyzkoušet MHD. Čekajíc na spoj na autobusovém stanovišti jsme se zeptali řidiče, jak se chovají cestující. – Jde to. Přední dveře máme zavřené, je na nich upozornění, a tak jim nic jiného nezbývá než nastoupit do prostoru, který je od řidiče vzdálen. Roušky měli dnes u všichni – popsal.

Foto: Pavel Schauer

 

Komentáře