Setkání občanů v Jablunkově z iniciativy Milion chvilek pro demokracii

JABLUNKOV V Jablunkově před Komerční bankou se v neděli u příležitosti 30. výročí sametové revoluce konalo setkání občanů. Akci zorganizoval spolek Milion chvilek pro demokracii. Hlavními iniciátory byli manželé Sagitariovi, Danuta Branna, Tomáš Tománek. Na setkání se sešlo kolem 130 občanů nejen z Jablunkova.

„Společně si zde připomínáme 30. výročí sametové revoluce, která ukončila totalitní režim komunistické strany a tím přinesla do naší země svobodu a demokracii. Chceme společně zavzpomínat na tehdejší události, které se odehrály v Praze, v regionu i v samotném Jablunkově. Chceme porovnat tehdejší ideály a představy s realitou, ve které žijeme dnes. Chceme pojmenovat aktuální politické problémy v naší zemi.

Chceme tímto pokojným setkáním, pořádaném v rámci aktivit spolku Milion chvilek pro demokracii, vyjádřit, že nám není lhostejná skutečnost, že se Havlovo heslo „pravda a láska“ stává prázdným pojmem,“ pronesl jeden z organizátorů setkání Petr Sagitarius.

K proslovu se připojila také Danuta Branna.

Nechyběla skupina Blaf, která se svým koncertem připojila k protestu. Před pátou zazněla poslední písnička a tečka v podobě vyzvánění kostelních zvonů umocnila sváteční přátelské ovzduší. Poté se všichni pokojně odebrali domů.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekTřinec udělil ceny