Třinec udělil ceny

TŘINEC Ceny statutárního města Třince letos získali Milada Hejmejová a Gymnázium Třinec. Slavnostní předání cen se konalo během čtvrtečního galavečera Kino na Sametu v Kině Kosmos.

– Město je takové, jací lidé v něm žijí – uvedla během předání cen primátorka Třince Věra Palkovská. Podotkla, že město se může pyšnit spoustou vzdělaných lidí, kteří studovali právě na třineckém gymnáziu. Dodala zároveň, že právě Milada Hejmejová byla tou, která vedení města neustále (a časem se ukázalo, že i úspěšně) upozorňovala, že hutnický a sportovní Třinec musí být i kulturní.

Kromě předání cen města na programu byl vzpomínkový film o 17. listopadu, který natočili studenti třineckého gymnázia. Nechyběla i beseda s významným divadelním, televizním a rozhlasovým režisér a třineckým rodákem, rovněž absolventem gymnázia, Radovanem Lipusem.

Ve foyer kina byla k vidění výstava „listopadových“ fotografií Antonína Plesníka a Vladimíra Knybla. Studenti gymnázia dopřáli hostům i hudební nadílku v podobě dávných protestsongů. Slavnostní večer uzavřela premiéra česko-slovenského filmu Amnestie.

Komentáře