Setkání plné nápadů a inspirací

REGION  Začátkem června navštívili Jablunkovsko starostové z Hlučínska. Cílem setkání bylo vyměnit si nápady a inspirovat se u kolegů.

V minulém roce ve dnech 23. – 24. září starostové z Jablunkovska navštívili obce na Hlučínsku, kde byli vřele přijati. Zajímavé inspirace provázely delegaci na každém kroku. Osmnáctičlenný tým přivítal a provázel Herbert Pavera, předseda DSO Hlučínsko a senátor. Mezi jinými se delegace od nás zajímala o stavbu suchých poldrů, které slouží pro zadržování vody v krajině při přívalových deštích proti vytopení domků, zahrad a dalších nemovitostí. Foto: David Ćmiel

„Setkání na Hlučínsku bylo velmi inspirativní, proto Sdružení obcí Jablunkovsko svým kolegům návštěvu odplatilo, ve dnech 2. – 3. června přijali naše pozvání a přijeli k nám. Nejen navštívili krásná místa, která u nás máme, ale zajímali se třeba i výstavbu cyklostezek,“ poinformoval předseda SOJ Jiří Hamrozi. Delegaci z Hlučínska v MUZI-cu přivítal Roman Wróbel, starosta Bystřice.

Po prohlídce muzea odjeli do Hrádku, kde se kochali nádherným pohledem od kapličky sv. Isidora, za kterou je Alej dobra, ve které známé osobnosti regionu vysazují ovocný strom.   Následovala cesta do Bukovce, kde navštívili nejvýchodnější bod ČR.

Další zastávkou bylo Trojmezí.

Pak obdivovali historické opevnění Šance.

Navštívili rovněž Horní Lomnou.

Po večeři v hotelu Pod Akáty následoval koncert Blafu.

Druhý den delegace z Hlučínska zhlédla IVC Jablunkov, JACKi, kostel Božího těla.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli vidět skvělou práci zdejších starostů a starostek a načerpat i další inspiraci pro naše obce. Děkujeme Sdružení obcí Jablunkovska a panu faráři Alfrédu Volnému za možnost setkání a poznání. Děkujeme za milé setkání a příjemně strávený čas,“ zhodnotila návštěvu Jablunkovska delegace z Hlučínska.

Foto: Gorolweb, Taťána Groušlová

 

Komentáře