Sýry z Gruntu na Trojmezí získaly ocenění ministerstva zemědělství

HRČAVA, MSK Polotvrdý zrající sýr z Gruntu na Trojmezí Rodina Staňova získal cenu Regionální potravina v kategorii Sýry včetně tvarohu. Letos se do soutěže v Moravskoslezském kraji přihlásilo 43 výrobců s celkem 145 produkty.

Značka Regionální potravina Moravskoslezskéh kraje je prestižní ocenění udělované Ministerstvem zemědělství ČR. – Tato soutěž je určená pro malé a střední firmy, které to mají v konkurenci s velkými podniky velmi těžké. Proto je skvělé, že můžeme upozornit i na malé farmy, rodinné podniky a menší producenty z našeho kraje, kteří mají jedinou šanci, jak prosperovat: svou práci dělají poctivě a srdcem – uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Hodnotící komise udělila letos devět značek Regionální potravina, další tři produkty získaly Cenu hejtmana. V kategorii Sýry včetně tvarohu zvítězily polotvrdé zrající sýry z kravského mléka, které vyrábí Grunt na Trojmezí. – Cena nás velmi těší. Tvrdě jsme na ni pracovali několik let. Prosadit se s zrajícími sýry v regionu, kde všichni nejraději korbáčiky totiž vůbec nebylo lehké – sdělil našemu portálu Peter Staňo, který společně se svou rodinou vede na Hrčavě farmu a sýrarnu Grunt na Trojmezí Rodina Staňova.

Z jiných kategorií si vítězství odnesl například mechový dort z Krnova, česnekové pesto z Bohuslavic nebo sorbet švestkový se slivovicí z Pálkovic.

Držitelé ocenění Regionální potravina získávají právo na vítězném produktu umisťovat logo Regionální potraviny, a to po dobu čtyř let. Pro koncového zákazníka je tato značka upozorněním na kvalitu a výjimečnost výrobku. V současné době je oceněno 415 produktů od 318 výrobců. Soutěž probíhá ve všech krajích České republiky s výjimkou Prahy, určená je pro malé a střední podniky. Značku Regionální potravina můžou získat producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců.

Vítězové, tedy i Grunt na Trojmezí, si svá ocenění osobně převezmou na slavnostním vyhlášení v rámci akce Pojez Fest v Karlově Studánce v polovině srpna.

Foto: FB Grunt na Trojmezí

Komentáře