Silný vítr lámal stromy a dal hasičům pořádně zabrat

  REGION Kvůli silnému větru, a především kvůli popadaným stromům, vyjeli od sobotního brzkého rána do dnešního poledne moravskoslezští hasiči více než 450krát, přičemž v našem frýdecko-místeckém okrese bylo výjezdů skoro 150.

  Foukalo, a hodně. Kvůli vyvráceným stromům musely v našem regionu skoro neustále zasahovat jednotky jak profesionálních tak dobrovolných hasičů. První padlý strom odstraňovali hasiči v Dolní Lomné v sobotu ve 4:41 hod. ráno. Další výjezd byl 5:14 hod., kdy strom spadl v Třinci-Neborech, krátce před osmou hodinou raní byl ohlášen pád stromu v Třinci-Tyře. Během sobotního poledne pak kvůli polámaným stromům hasiči vyjížděli do Bystřice, Vendryně, Dolní Lomné, Oldřichovic, Třince – Starého Města, Gutů, Konské a třikrát do Komorní Lhotky.

  Dalších 24 hodin nebylo o nic lepších. V té době hasiči měli nejvíce práce v Třinci, kde kvůli padlým stromům zasahovali 5 x v Lyžbicích, 3 x v Dolní Lištné, 2 x v Konské, Starém Městě, Gutech a jednou na Kanadě, Karpentné a Oldřichovicích. Dva výjezdy si vyžádaly padlé stromy v Horní Lomné a Dolní Lomné, taktéž ve Vendryni. Stromy padaly i v Bystřici, Jablunkově, Bukovci, Mostech u Jablunkova, Ropici, Nýdku a Hnojníku. Dnes po poledni, po 13 hodině hasiči odstraňovali strom v Třinci-Neborech.

  Pády stromů si dosud nevyžádaly žádná zranění osob, ani vyšší škody. Hasiči vedle toho několikrát vyjeli k provizorním opravám střešních krytin, hlavně těch plechových, a odklízení poškozených drátů elektrického vedení. Naštěstí se silný vítr, prohánějící se celou sobotu krajem, v noci utišil. Očekávám, že během neděle budou „zbylé“ události vyřešeny – sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

  Foto: TZ

  Komentáře