Šli jsme to jen odehrát, přiznal futsalista Třince Baron

TŘINEC Osmé místo s 27 body je dosavadním nejhorším počinem třineckého futsalového klubu v jeho dějinách. „Sesypalo se to po sestupu z ligy,“ přiznal hrající trenér Lukáš Baron.

Závěrečné 22. kolo proti ostravskému Baníku třinečtí futsalisté už neodehráli. Předtím remizovali 4:4 v Opavě a o jedno kolo dříve díky Očadlíkově hattricku porazili 6:1 Žabinské vlky z Brna. Dva týdny před tímto duelem Třinec přehrál doma Dolní Loučky.

Stejně jsme nepodali takový výkon, na jaký jsme byli zvyklí. Kdybychom hráli s kýmkoli do šestého místa v tabulce, měli bychom obrovský problém,“ řekl lídr týmu Lukáš Baron, který svému týmu v posledních utkáních vinou zranění chyběl.

Výhrou nad Dolními Loučkami futsalisté Třince ukončili pětizápasovou sérii porážek. Na takové výsledky v Třinci nebyli dlouhá léta zvyklí. „Nedařilo se nám a hlavně na trénincích to nebylo ono. Scházeli jsme se v několika lidech, už bylo cítit, že dohráváme sezonu. Motivace už nebyla žádná,“ přiznal zkušený futsalista.

Pokud Třinec zrovna nehrál nejvyšší soutěž, ve druhé lize byl vždy nejhůře druhý nebo třetí. Na konci loňské sezony se ocitl mimo medailové příčky a letos své umístění ještě zhoršil. „Sezonu jsme nezačali špatně. Jenže místo tréninků přicházely výmluvy. A trénovat jednou týdně v šesti lidech, to prostě nikoho nebaví. Bylo nás málo, scházeli jsme se jen na zápasy. Výsledkem byla největší ostuda ve druhé lize,“ poukázal Baron na umístění ve spodní části tabulky druhé nejvyšší soutěže.

Před dvěma lety se klub SKP Ocel Třinec poroučel z nejvyšší soutěže. A od té doby to s ním jde z kopce. „Odešel kvalitní trenér, skončili někteří hráči. Teď jsme si to vedli sami. Bylo to takové kamarádské, prostě jsme si šli jen zahrát. Ani se nedá říct, že bychom si to šli užít, jdeme to jen odehrát,“ uzavřel Baron.

Komentáře