Zápisy do prvních tříd

REGION Zápisy do prvních tříd patří mezi významné dny malých předškoláků. Letos vše kvůli koronaviru bude probíhat jinak.

Zápisy do prvních tříd budou probíhat v dubnu, ovšem bez přítomností dětí. Ministerstvo to nařídilo školám v souvislosti se situací kolem koronaviru. Zápisy proběhnou od 1. dubna do 30. dubna a týkají se dětí, které se narodily v období od 1. září 2013 do 31. srpna 2014

„Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů,” píše se v opatření ministerstva.

Podle ministerstva by školy měly ve stanoveném termínu organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole a také upřednostnit podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, email s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace osobně do školy nebo poštou.

Proběhne pouze formální část zápisů, motivační část se neuskuteční. Formuláře by měly školy vyvěsit na svých stránkách, kde by měly také poinformovat rodiče, jakým způsobem mohou přihlášky podat.

Ministerstvo školám doporučilo, aby po ukončení mimořádných opatření uspořádat setkání se zapsanými dětmi, kde by se seznámily s prostředím školy, rodiče se vzdělávacím programem, učiteli.

Úkoly, které plnili budoucí prvňáčci – vybarvit obrázek, postavit věž, něco vystřihnout, poznat tvary, počítat, zavázat si boty, vyťukat rytmus verše, aby ukázali, že zda jsou připravení na školní docházku, letos nebudou.

 

 

 

Komentáře