Snad jsem si nechal něco i na Hradec, doufá Činel

TŘINEC Přímo husarský kousek se podařil útočníkovi Ocelářů DAVIDU CIENCIALOVI. V rozhodujícím utkání s Pardubicemi si připsal sedm asistencí. Mladý útočník věří, že si nějaké asistence schoval i na sérii s Hradcem Králové.

Bezprostředně po zápase jste řekl, že vám to stále nedochází. Teď už si uvědomujete, co se vám povedlo?
Pořád ne, furt mi to ještě nedošlo. Stále nějak nevnímám, co se mi povedlo. Myslím si, že mi to dojde až časem.

Říkají vám spoluhráči Pán nahrávka?
To ne. Přezdívku mi kluci nezměnili. A snad ani nezmění. Pořád jsem Činel.

Asistence jste věnoval tátovi, který vás kdysi k hokeji přivedl. Jaké byly ohlasy příbuzných a kamarádů? Klekl vám mobil pod náporem textovek?
Jo, bylo to šílené, tohle jsem ještě nikdy nezažil. Snažil jsem se odepsat všem, včera i předevčírem. Facebook, Instagram, SMS…

Vsetínský Tomáš Sršeň před 21 lety nashromáždil pět branek a dvě nahrávky. Vy jste jeho bodový rekord dorovnal.
Kluci mi akorát říkali, že v play-off byly nejvíce čtyři asistence. Nepátral jsem po tom a abych pravdu řekl, ani nevím, kde to hledat.

Prožíváte skvělou sezonu. V základní části jste odehrál všechny zápasy, teď máte rekord v počtu asistencí. Jak to vnímáte?
Jsem za to hrozně rád. Je to dobré, ale musím pracovat dál. Řekl bych, že je to taková moje první sezona v extralize, kdy hraji stabilně a dostávám dostatek prostoru na ledě. Snažím se trenérovi splácet jeho důvěru.

Figuroval jste v kádru, který před třemi lety získal extraligové stříbro.
V základní části jsem naskočil do nějakých třicet zápasů, play-off jsem odehrál celé. Hrával jsem, ale ještě jsem pořádně nevěděl, co to obnáší. Teď jsem mnohem zkušenější a vím do čeho jdu, takže je to po všech stránkách lepší.

Co říkáte na semifinálového protivníka – Hradec Králové?“
Kometa nebo Hradec, to je jedno. Oba jsou to výborné mančafty. Hradec má skvělé zvládnuté systémové věci a dobrou defenzívu, znovu nás čeká těžká série.

Schoval jste si nějaké asistence i na semifinále?
Doufám, že snad ano.

 

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek o Davidu Ciencialovi:
Bylo to něco úžasného, jako z amerického filmu! Asi všichni víte, že jsem vždycky raději nahrával než dával góly, ale tohle se mi za celou kariéru nepovedlo. Klobouk dolů před Davidem, byl to unikát, navíc v rozhodujícím sedmém zápase! David nachystal pár šancí, z nichž mohly padnout další góly, také on sám mohl skórovat. Mohl to být večer, který by přepsal historické tabulky. Bylo mi líto Ondry Kovařčíka, kterého by jinak za hattrick a nahrávku nosili na rukou. Chudák stál v Davidově stínu a čekal, zda si ho někdo všimne.“

Komentáře