Soukromý investor chce v Třinci postavit novou čtvrť

TŘINEC V třinecké lokalitě Nový Borek by do několika let měla vzniknout nová čtvť se 160 bytovými jednotkami, řádovými domky, parkem, novou školkou, domem s pečovatelskou službou a komunitním centrem se službami. V plánu je stavba i dvacetipatrové „Werk Tower“ ze železobetonu a oceli. Investiční náklady projektu s pracovním názvem  „Nový BO!REK“ v plném rozsahu by překročily jednu miliardu korun.

Majitele pozemku a soukromého investora v rámci příprav zastupuje realitní a developerská společnost BO! Reality a finance. Ambiciózní vizí investora je postavit na svém soukromém pozemku, který koupil od společnosti CPI Byty, několik desítek bytových jednotek.

– Nepůjde o luxusní čtvrť, to není našim záměrem. Ceny budou odpovídat tržnímu prostředí v našem regionu a s ohledem na místo, kde by měla čtvrť vyrůst. Těmito novými byty bychom chtěli nabídnout atraktivní alternativu (i z hlediska ceny) ke starým panelovým bytům, které jsou nyní v jiných částech Třince. Část bytů bude určena k prodeji, část bychom pronajímali. Vzniknout by zde měly i parcely pro výstavbu rodinných domů – uvedl Michal Pitucha, ředitel BO! Reality a finance.

Město Třinec by mělo být do projektu zapojeno především v rámci příprav na realizaci
potřebné infrastruktury a dopravní dostupnosti. Na výstavbu školy či domova s pečovatelskou službou hodlá investor využít možností dotací, i zde by mohlo být město nápomocno svými zkušenostmi. – Město chce podpořit a pomoci soukromému investorovi, jenž hodlá postavit byty pro mladé lidi, kteří by se rozhodli žít v našem městě  –  sdělila primátorka města Věra Palkovská.

Celý projekt je rozložen do šesti etap. – Na první etapě, která zahrnuje rekonstrukci 24
velkometrážních a již neobydlených bytů s předzahrádkami v západní části lokality, se již pracuje – dodal na závěr Michal Pitucha.

Lokalita, ve které nová čtvrť má vzniknout, se nachází na Borku v prostoru mezi současným objektem „Kovosport“ až po objekt střelnice. Stojí zde většinou již neobydlené bytové domy. V současné době probíhají v lokalitě rekonstrukční a sanační práce na některých stávajících objektech. Nyní zde ještě bydlí cca 25 občanů.

Foto: TZ

Komentáře