Srdce Evropy bylo opět štědré

TŘINEC Osmnáctý ročník koncertu Srdce Evropy poslal dětem s tělesným postížením přes 170 tisíc korun. Akce se konala v neděli 18. října a předcházel ji Den mobility.

Koncert Srdce Evropy odstartoval cirkus klauna Hopsalína, následovalo skvělé vystoupení Davida Matonohy a jeho přátel, především rockové pecky pak zazněly v podání skvělé kapely Contiband, která se vzdala honoráře za své vystoupení právě pro tělesně postižené na česko-slovensko-polském pomezí. Deštivé a chladné nedělní odpoledne zakončila kapela O5 a Radeček, která roztančila solidně zaplněné náměstí Svobody. – Děkuji všem, kteří i přes nevlídné počasí přišli a především pak sponzorům a jednotlivcům, kteří se vzdali části svých peněz pro ty, kteří to potřebují – uvedla primátorka města Věra Palkovská.

Výtěžek z akce půjde například na aktivity Slezské diakonie. Dar poputuje rovněž na podporu služby osobní asistence a terénních odlehčovacích služeb TABITA Třinec. Z darovaných peněz se zakoupí speciální antidekubitní matrace, které budou určeny lidem se zdravotním znevýhodněním.

Před koncertem Srdce Evropy probíhal Den mobility

Již od 10 hodin se mohli příchozí na náměstí Svobody kochat pohledem na auta světových značek, ať již šlo o ty dříve „narozené“, elegantní a krásné, nebo ty supermoderní na elektrický pohon. Před budovou Finančního úřadu byly ve stáncích středoškoláků z Jablunkova a z Třince (Kanada) k vidění modely aut na alternativní pohon, příchozí si mohli zazávodit nebo se po ulici Lidické projet na motokáře. Zajímavé atrakce byly k vidění ve stánku Knihovny Třinec, kde si mohli zvědavci vyrobit elektrickou energii z Kofoly! V průběhu Dne mobility probíhaly vědomostní soutěže o ceny partnera – BO! Reality a finance.

Na závěr Dne mobility bylo vylosováno 10 šťastlivců – uživatelů cyklověže, ve které od začátku provozu bylo umístěno již více než 22 tisíc kol. Před zahájením Srdce Evropy vylosoval Leszek Gryga, koordinátor mobility třineckého magistrátu, majitele nového krásného horského kola. Vítěz vzešel z účastníků výzvy „Do práce na kole.“ Bicykl věnovala společnost Blackcomb.

Foto: TZ

Komentáře