Za výrobu a distribuci pervitinu padla obvinění

TŘINEC Usilovná práce třineckých kriminalistů přinesla v těchto dnech své plody. Strážci zákona zadrželi a obvinili hned čtyři osoby (ve věku 27 až 48 let) z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Na základě získaných poznatků vedoucích k možné distribuci drog jedním podezřelým se podařilo kriminalistům následně díky operativní činnosti rozkrýt trestnou činnost dalších tří osob. Jejich působištěm byl Třinec a předmětem zájmu pervitin.

Nejstarší z nich měl oslovit svého známého s tím, aby pro něj tuto drogu „uvařil“. Měl mu poskytnout prostory v pronajatém objektu a také potřebné „nádobíčko“ včetně prekursorů. Za odměnu mu pak měl poskytnout několik gramů této drogy. Během posledního půl roku měl muž ve třech případech nelegálně vyrobit minimálně 150 gramů pervitinu. A právě při poslední třetí výrobě spadla klec a muž byl kriminalisty v součinnosti s policisty zásahové jednotky zadržen přímo při činu. Během krátké chvíle byl zadržen také nejstarší muž a také další dva, kteří měli pervitin distribuovat svým odběratelům – uvedla policjení mluvčí Kateřina Kubzová.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili předměty potřebné k nelegální výrobě
metamfetaminu (pervitinu), zejména laboratorní sklo, chemikálie, nádoby s tabletami efedrinu, ale také několik sáčků se samotným pervitinem. Nejmladší obviněný, který měl pervitin neoprávněně poskytovat dalším osobám, a který již byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen, odmítl při výslechu vypovídat. Druhý „distributor“ měl drogu odkupovat od nejstaršího obviněného za 1000 korun za gram a následně za dvojnásobek prodávat odběratelům. Muž, který měl pervitin nelegálně vyrábět, kriminalistům při  výslechu uvedl, že výrobu odkoukal od jiných „vařičů“, a i když nemá chemické vzdělání, má zálibu v chemii.

U tří z obviněných soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby, čtvrtý je stíhán na svobodě. V případě odsouzení hrozí obviněným až pětiletý trest odnětí svobody, v případě nejmladšího obviněného až deset let – dodala policejní mluvčí.

Foto: PČR

Komentáře