Srdce Evropy opět pomohlo

TŘINEC  I přes mimořádná opatření proti koronaviru se v neděli 27. září konal 16. ročník charitativní akce Srdce Evropy. Koncert, který v sobě spojuje dobrou muziku, příjemnou zábavu a zároveň dobročinnost přinesl letos 183 tisíc korun.


Výtěžek z prodeje symbolických srdíček a finanční dary od sponzorů poputují jako každý rok na podporu záslužné činnosti místních neziskových a příspěvkových organizací. O vybranou částku ve výši 183 200 Kč se letos podělí Centrum sociální pomoci Třinec, Charita Třinec, MEDICA zdravotní péče, Nemocnice Třinec a část výtěžku poputuje i na třinecký babybox. Část vybraných financí od sponzorů podpoří také obnovu kostela Božího Těla v Gutech. Za tímto účelem mohli lidé přispět i do připravené pokladničky.

Chtěla bych v této nelehké době poděkovat všem sponzorům za finanční dary a samozřejmě také všem lidem dobré vůle, kteří přispěli na dobrou věc. Věřím, že se sejdeme na koncertu Srdce Evropy opět příští rok a koronavirus bude za námi – uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Mezi dárci nechyběli i rockeři. Frontman kapely Doga Roman Izzi Izaiáš předal dva symbolické šeky ve výši 20 tisíc korun každý a zároveň podotkl, že na tento dar přispěli fanoušci kapely, kteří si zakoupily Doga-roušku.

Během nedělního odpoledne si na třineckém náměstí Svobody přišli na své malí i velcí. Nejmladší posluchače pobavil program Cesta kolem světa, po něm třineckému publiku zazpíval Jakub Děkan a závěr koncertu patřil Pavlu Novákovi ml., který posluchače potěšil nezapomenutelnými hity svého otce jako Malinká, Pihovatá dívka, Vyznání, Nádherná láska a dalšími.

Kvůli koronavirovým opatřením letošní koncert si lidé mohli dopřát i v sedě – plochu před kulturním domem zaplnily křesla. Většina z diváků však zvolila tradiční přistup ve stoje.

Foto: TNJ

 

Komentáře