Staszowska si z Mistrovství ČR juniorů přivezla bronz

BÍLÁ, MILÍKOV O víkendu 15. – 16. února se na Bílé v Beskydech konalo juniorské mistrovství ČR v alpských disciplínách, které proběhlo v rámci mezinárodního závodu UNI – FIS Evropský pohár, čili EP akademiků. O tituly se bojovalo v obřím slalomu a slalomu.

Alpská lyžařka Agata Staszowska, studentka Polského Gymnázia v Českém Těšíně, odchovankyně lyžařského klubu SKI MOSTY, která již druhým rokem patří do kategorie mladších juniorek, si přivezla z Mistrovství České republiky juniorů bronz.

V sobotu se jel obří slalom, v něm si Staszowska vyjela třetí místo, v neděli byl na programu slalom, byla v něm čtvrtá.

„Jelikož se závody konaly na kopci, který dobře znám, tak už na startu jsem měla dobrý pocit a nebyla jsem nervózní. Trať obřího slalomu byla kvůli počasí poměrně měkká, takové podmínky mi ale vyhovuji. V obřím slalomu jsem předvedla svoji standardní jízdu, takže jsem byla celkem spokojená. Získala jsem cenný kov, čehož si nesmírně vážím. V neděli se jel slalom. V noci mrzlo, trať byla zledovatělá, to mi až tak nevyhovuje. Jízda se mi už tolik nepovedla a oproti tréninku jsem předvedla spíše horší jízdu, i přesto jsem obsadila 4. místo v mladších juniorkách. Paradoxně jsem si vyjela nejlepší FIS body ve slalomu. Celkově tento víkend beru jako vydařený a těším se, co přinesou další závody. Mám ale pořád co zlepšovat,“ sdělila své dojmy Agata Staszowska.

„Aga je velmi snaživá, zodpovědně přistupuje k tréninkům, ale na závodech ještě neumí prodat to, co jezdí v trénincích. Agata se snažila plnit pokyny, které jsme si před závodem vytyčili, v některých pasážích se jí to povedlo, v některých ne, máme pořád na čem pracovat. Sezona ještě trvá, tak uvidíme, co nám přinese,“ zhodnotil závody Ondřej Trčka, trenér.

Povzbudit ji přišel bratr Michal Staszowski.

V Českém poháru v kategorii mladší juniorky momentálně figuruje na třetím místě.

 

Komentáře