Stolní tenisté Dolní Lomné se řítí o patro níž

DOLNÍ LOMNÁ Stolním tenistům Dolní Lomné se letos vůbec nevede. První tým je v okresním přeboru poslední a s velkou pravděpodobností ho potká sestup o soutěž níž.

V sezoně 2017 – 2018 a 2018 – 2019 se v Dolní Lomné hrála dokonce krajská soutěž. Letos je to pouze okresní přebor. Dolní Lomná je prozatím poslední s osmi body. „Bohužel, je to pořád stejné jako před časem. V áčku zaskakujeme my, penzisté z béčka,“ trpce se pousmál Roman Pawlowski, zakladatel oddílu stolního tenisu v Dolní Lomné. „Za áčko hraje stabilně jen Jan Gruszka. Dobrou zprávou je, že po zranění se vrátil Dalibor Šigut. Zbytek hráčů nastupujících za áčko je z béčka,“ vysvětlil Pawlowski.

První tým Dolní Lomné v aktuální sezoně vyhrál prozatím jediný zápas nad Palkovicemi. Dvakrát remizoval (béčko Paskova a Kozlovic) a dvanáctkrát odešel poražen. „Schází nám Jan Kantor, který pracuje v Praze a nehraje ani Roman Sikora. Jan Szotkowski odešel do Třince, jako i několik dalších hráčů,“ pokrčil rameny Pawlowski.

Dolní Lomná bude muset sázet na mládež. „Máme tady tři nadějné chlapce, Filip Martynek, David Kluz a Petr Kohut. Áčko hrálo dlouho okresní přebor, dva roky dokonce působilo v krajské soutěži. Mančaft se nám bohužel rozpadl a po sestupu se mu nevyhne další pád,“ připustil Pawlowski.

Komentáře