Výstavba Integrovaného výjezdového centra jde do finále

JABLUNKOV Výstavba jablunkovského Integrovaného výjezdového centra jde podle plánu, dokončena by měla být na jaře tohoto roku.

Jedná se o jednu z nejnáročnějších investičních akcí Jablunkova. Své zázemí tam najdou dobrovolní hasiči, městská policie a záchranná služba.

„Hasičům už bývalá budova nevyhovovala, byla zastaralá. Rovněž městská policie sídlí ve sklepě na radnici a záchranáři mají své centrum mimo Jablunkov. Na místě staré hasičské zbrojnice vyrostla moderní budova, která bude sloužit všem třem složkám a bude splňovat všechny požadavky dnešní doby. Díky výstavbě dojde k výraznému zlepšení poskytovaných služeb jednotlivých složek integrovaného výjezdového centra, včetně jejich dostupnosti pro obyvatele Jablunkovska,“ vysvětlil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Výstavba pokračuje podle plánu. Probíhají dokončovací práce. Dokončují se podlahy. Elektroinstalace, vzduchotechnika je téměř hotová, vše je třeba napojit a zprovoznit. Skoro hotová je vodoinstalace, je třeba napojit požární vodu, hydrant a hlavní měření. Dokončují se podhledy. Pak všechny místnosti je třeba vybavit nábytkem,“ vysvětlil Jiří Labaj, investiční technik města Jablunkova.

Na jaře se opraví komunikace a venkovní nádvoří před budovou.

Celá stavba by měla přijít na skoro 43 milionů korun, z toho více než 20 milionů pokryje dotace z Moravskoslezského kraje, 4,5 milionu město získalo z ministerstva vnitra a zbylých 18 milionů zaplatí město ze svého rozpočtu.

Slavnostní otevření je v plánu v květnu tohoto roku.

 

Komentáře