Střední škola Jablunkov se zaměřila nejen na nové obory, ale i nové učebny a dílny

JABLUNKOV Nové odborné učebny a dílny má k dispozici Střední škola v Jablunkově, která se primárně zaměřuje na technické obory. Díky podpoře Moravskoslezského kraje a využití evropských fondů se v posledních letech podařilo obměnit strukturu oborů, nabídnout atraktivní vzdělávací programy a dále zvyšovat zájem žáků.

– Díky investicím do moderních učeben, například počítačových, automatizace a robotiky, 3D technologií, dále změně struktury nabízených oborů se nám podařilo zvýšit zájem o studium na jablunkovské střední škole. Víme, jak důležitá dostupnost vzdělávání na území celého kraje, proto jsme velmi stáli o zachování této školy – řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a připomněl, že několik let zpět se dokonce uvažovalo o jejím uzavření.

Kraj škole nabídl rozsáhlou pomoc, o její budoucnost zabojoval tým pedagogů a dalších partnerů. Změnil se nejen název, logo a image školy, vznikly nové studijní obory, a především se postupně modernizují ty stávající. – Jen letos jsme otevřeli tři nové učebny a nakoupili vybavení za téměř 11 miliónů korun. Zaměřujeme se na odbornost mistrů, vzdělávání učitelů a na kontakt s veřejností. Úzce spolupracujeme se zaměstnavateli, a samozřejmě základními školami. Velmi pozitivně hodnotím krajská stipendia, která mění postoje žáků k zájmu o technické obory. Díky tomu dbají na prospěch i docházku – uvedl ředitel školy Roman Szotkowski.

Střední škola Jablunkov byla taktéž jednou ze šesti krajských škol, které v roce 2019 získaly moderní laboratoře virtuální reality za celkem 5 milionů korun. K dispozici má i učebnu robotiky.

– Dnes jsou pro další kariéru klíčové dovednosti z oblasti digitálních technologií, znalostí z oboru robotizace. Proto klademe důraz na modernizaci učeben v našich školách. Je to způsob, jak studium nejen zatraktivnit, ale také posunout dál. Čím kvalitnější znalosti a dovednosti žáci získají, tím jednodušeji se prosadí na trhu práce. V moderních technologiích je budoucnost – zhodnotil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Střední škola Jablunkov nabízí žákům obory: IT v průmyslu, Doprava a logistika, Automechanik alternativních pohonů a Opravář, řidič, montér, svářeč.

Foto: TZ

Komentáře