Těšínští hasiči zachraňovali dva srnce z elektrického ohradníku

ČESKÝ TĚŠÍN Profesionální hasiči z Českého Těšína (HZS MSK) mají po včerejším dni na kontě neobvyklý zásah – museli pomoci dvěma krásným srncům, kteří se před čtvrtečním slunečným polednem zamotali růžky do vedení elektrického ohradníku na louce v Českém Těšíně-Stanislavicích. Zásah byl rychlý a oba tvorové odpelášili do přírody bez zranění.

Když hasiči přijeli na místo kuriózní nehody, spatřili dva téměř nehybně ležící srnce, zamotané hlavami těsně vedle sebe do stejného elektrického drátu. Řešení bylo rychlé – kleštěmi inkriminovanou část elektrického ohradníku rozstříhali a oba srnce vysvobodili. Během zásahu byl prý ohradník vypnutý…

 

Můžeme se jen domnívat, zda mladí a zdraví srnci se do drátěného zajetí dostali poté, co vydatně zkoušeli, který z nich je na palouku rychlejší. Zřejmě ale nešlo o zápas o družku, ten bývá obvyklý až během srnčí říje (v létě), ani o originální pokus shodit parůžky, to se děje až v posledních dvou měsících každého roku – uvedl k zákroku mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Foto: TZ

Komentáře