Svatebčané přinesli místo kytek knihy a udělali radost dětem v nemocnici

TŘINEC Dva obrovské proutěné koše většinou nových knížek předali dětskému oddělení Nemocnice Třinec novomanželé Veronika a Daniel Mrózkovi. Reagovali tak na výzvu o pomoc s vybavením dětských knihoven v nemocnicích a ordinacích dětských lékařů, kterou realizuje nezisková organizace Celé Česko čte dětem již od roku 2011.

Novomanželé ke svatebnímu oznámení přidali zprávu s prosbou, aby gratulanti místo květin darovali dětskou knihu. Knihy, kterých nakonec bylo 148, pak darovali třinecké nemocnici. – Nesmírně si vážíme vstřícného gesta mladého páru, který se rozhodl vykouzlit úsměv na dětské tváři a pomoci tak malým pacientům. Každá kniha ke všemu obsahuje i osobní věnování novomanželů – sdělila tisková mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková.

Společně s mladým párem přišla na dětské oddělení Nemocnice Třinec předat knihy i manažerka kulturních projektů Celé Česko čte dětem Monika Škanderová, která přinesla do každé knížky krásnou záložku, osvětové brožury pro rodiče “Proč číst dětem?” a hromádku plakátů s pohádkovými motivy. – Projekt realizujeme téměř deset let prostřednictvím firem, školských zařízení i jednotlivců. Myšlenka nahradit na svatbě květiny knížkou je inovativní a inspirativní. S takovou jsme se ještě během celé té doby nesetkali – řekla Škanderová.

Sympatickým manželům poděkovali za jejich neotřelý nápad primář dětského oddělení Štěpán Rucki a vrchní sestra Karmen Cieslarová.

Foto: TZ

 

Komentáře