Tábor nabitý atraktivním programem

NÁVSÍ Každý den plný zážitků … v tomto duchu se konal od 30. června do 7. července již XV. ročník Mezinárodního dětského tábora na Trojmezí. Celkem 45 dětí (15 z Česka, 15 z Polska a 15 ze Slovenska) pod vedením přátelských instruktorů prožilo nezapomenutelných osm dnů.

Tento tábor se koná každoročně, vždy probíhá v jiném státě – Polsko, Česko a Slovensko. Letos organizace připadla na Sdružení obcí Jablunkovska.

„Zúčastnit se ho mohou žáci II. stupně základních škol na Jablunkovsku. Oslovili jsme ředitele jednotlivých škol, ti vytipovali své žáky, kteří by se mohli tohoto tábora, který je zdarma, zúčastnit. Měli by to být žáci, kteří mají dobrý prospěch, úspěšně reprezentují svou školu na závodech, soutěžích. Mělo by to být za odměnu, měli by být inspirací pro své kamarády,“ vysvětlila Taťána Groušlová, jedna z organizátorek celé akce.

Původní myšlenkou bylo využít geografické polohy, spojit všechny tři národy dohromady v rámci kultury, zvyků v rámci Trojmezí.

Žáci s vedoucími našli ubytování na ZŠ Návsí.

„Pan ředitel Vladimír Šnajdr byl skvělý, vyšel nám maximálně vstříc, pro něho nebyla žádná naše prosba problémem, za jeho ochotu mu chceme moc poděkovat,“ dodala Groušlová.

Celý pobyt byl nabitý atraktivními aktivitami. Po slavnostním zahájení tábora a hraní her, díky kterým se děti mohly seznámit, proběhla ukázka práce hasičů z Jablunkova.

Konaly se workshopy s Gabrielou Lipus, Jablunkovské centrum kultury a informací zapůjčilo koloběžky a promítalo film Muzzikanti.

Ve středu byla na programu návštěva Olomouce, kde děti zhlédly důležité památky tohoto nádherného historického města, zbyl i čas na nákupy.

Děti se rovněž vydaly na Studeničné, po cestě se zastavily v mosteckém areálu, v plánu byla bobová dráha, nechyběly trampolíny a další atrakce. Stihli i procházku Jablunkovem s průvodcem.

Byla módní přehlídka, diskotéka, stezka odvahy…

I když program byl nabitý, účastníci našli čas na přichystání programu na galavečer, kde přišli hosté ze Sdružení obcí Jablunkovska.

„Program je velmi pestrý a atraktivní, nemáme čas se nudit. Děti jsou skvělé, během pár chvilek se skamarádily, vznikla nová přátelství. I když všichni mluví jinými jazyky, bez problému si rozumí. Celý pobyt je úžasný, všichni jsou vstřícní, kuchařky vaří skvělá jídla,“ chválila organizaci celého pobytu jedna z vedoucích Dana Mruzková.

Děti tak prožily nezapomenutelný týden, na který budou rády vzpomínat.

Komentáře