Tady Vary opět v Třinci

TŘINEC Po úspěchu prvního ročníku přehlídky TADY VARY, která loni kvůli covidové situaci zcela nahradila tradiční karlovarský festival, se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli v nově započaté tradici pokračovat. A to znamená, že od 30. listopadu do 2. prosince  nabídnou TADY VARY v 36 kinech od Brandýsa nad Labem až po Třinec šest filmů, pečlivě vybraných programovým oddělením karlovarského mezinárodního filmového festivalu.

Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas – v 17 a 20 hod. Po vybraných projekcích budou následovat rozhovory s tvůrci, živě přenášené do všech participujících kin.

Program nabídne jak ochutnávku z programu letošního MFF KV, tak dvě mimořádná uvedení. Tradiční karlovarskou sekci Horizonty budou reprezentovat tři snímky, které byly poprvé uvedeny v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Velkou cenu poroty si z ní odvezl finský film Kupé č. 6 režiséra Juha Kuosmanena. Dalším filmem oceněným v Cannes bude Nejhorší člověk na světě režiséra Joachima Triera, který v Cannes získal cenu pro představitelku hlavní role Renate Reinsve. Třetici canneských snímků uzavře očekávané historické erotické drama Paula Verhoevena Benedetta.

Hlavní soutěž karlovarského festivalu bude na přehlídce TADY VARY reprezentovat britský film Bod varu. Mimo TADY VARY nebude Bod varu na plátnech českých kin pravděpodobně vůbec k vidění.
V rámci dvou mimořádných uvedení se mohou diváci těšit na českou premiéru nového filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, kterým režisérka navazuje na svůj syrově autentický portrét René z roku 2008. Jako poctu letos zesnulé herecké legendě Jeanu Paulu Belmondovi pak TADY VARY promítnou kultovního Muže z Acapulca s původním českým dabingem.

Program festivalu včetně filmových ukázek najdete zde.

Komentáře