JABLUNKOV V jablunkovském DDM od minulého týdne místo dětského smíchu je slyšet šicí stroje. Zaměstnanci a zejména dobrovolníci totiž neúnavně šijí roušky pro všechny potřebné v Jablunkově a okolí.

„Žijeme rouškami a šijeme roušky pro Jablunkov, to je motto posledních týdnů. Myšlenka pomoct v této pro nás všechny těžké době se zrodila minulý týden v pondělí večer po televizních zprávách, kdy hlásili, že je nedostatek roušek. Uvědomil jsem si, že v naší nabídce máme šicí kroužek, tudíž máme šicí stroje. A nápad byl na světě. Druhý den ráno jsem oslovil vedení města, které z této iniciativy bylo nadšené. Tak začala výroba roušek v našem DDM,“ na úvod řekl ředitel DDM Jablunkov Václav Pospíšil.

Měli jste návod na šití roušek? „Prvním garantem tohoto projektu byly holky z Vůně Goralie, které nám řekly, jak roušky ušít. Se sháněním látky nám pomohla firma TONI, za co jí patří dík. První den byl organizační, moc jsme toho neušili, ale každým dnem počet ušitých roušek stoupal. Dali jsme výzvu, kdo může a chce, ať se k nám připojí. V současné době roušky šije asi 80% dobrovolníků. Někteří sem chodí pravidelně, jiní nemůžou přes týden, tak přijdou i v sobotu,“ doplnil Pospíšil.

Pavel Rylko a Lukáš Sikora oslovili město a zdarma řežou-stříhají látky pro šití roušek na svém laserovém CNC stroji, čímž velmi ulehčili práci švadlenám.

V Domě dětí a mládeže se po celý den šije a šije roušky.

S distribucí pomáhá vedení města. Roušky putovaly do Plicního sanatoria, Alžbětinek, DPS Návsí, SD Pohoda, na městský úřad.

„Doma mi leží šicí stroj, je sice starý, ale snad vám pomůže,“ sdělila paní, která šicí stroj přinesla a která nemůže šít, ale chce být také pomocná.

Město ve spolupráci s DDM rozdává roušky.

„Těší se to velké oblibě, lidé jsou nadšení, že si můžou vzít toto nedostatkové zboží,“ sdělila Sára Hromádková, dobrovolnice, která rozdávala potřebným roušky.

„Těší mne fakt, že v této nelehké době jsme schopni se spojit, abychom si navzájem pomohli, děkuji všem, kteří nám s naší iniciativou pomohli a pomáhají,“ zakončil Pospíšil.

Komentáře