Oceláři Stachuru nevzali, a tak bojuje za Kometu

TŘINEC Třebaže je Josef Stachura z Třince, Esport hokejovou ligu hraje za brněnskou Kometu. Vyznává bílo-modré barvy, stejně jako fotbalové Oldřichovice, za které občas nastupuje.

Jak dlouho se už virtuálnímu hokeji na ledě věnujete?
Hraji to od pěti let. Od roku 1998, kdy nám táta koupil play-station.

To už je dlouhá doba.
Ano, hraji už přes dvacet let, s tím, že jsem měl nějaké pauzy. Myslím si, že mám výhodu v tom, že hraji od prvního dílu. Někteří u hry stráví třeba pět hodin, já hodinu dvě maximálně. Více času ji nevěnuji.

Jak došlo k tomu, že hájíte barvy brněnské Komety a ne Třince?
Chtěl jsem hrát za Třinec, ale Oceláři si mě bohužel nevybrali. Vybralo si mě Brno, takže si nemůžu stěžovat. Líbí se mi, jak všichni redaktoři, kteří se o tu hru zajímají, se o nás starají.

Asi jste se nemohl procházet po Třinci a vykládat, že hrajete za Kometu?
No, příjezd byl docela těžký. Když jsem šel s klukama oslavit, že jsem hráčem Komety, všichni si mě dobírali. Myslím si, že lidé v Třinci to nakonec vzali. Fandí mí. Hodně z nich se mě ptá, proč si mě Oceláři nevybrali. Klub mi to zdůvodnil, ale nechci se k tomu vyjadřovat. Mrzí mě to. Přesto doufám, že si jednou za Třinec zahraji. Budu muset předvádět lepší výkony.

Které týmy a hráče jste měl v dětství rád?
Měl jsem rád české hráče. Petra Nedvěda, ten byl u mě hodně vysoko. A také Milan Hejduk. Koho jsem naopak neměl rád, tak to byl Jarda Jágr. Teď se to změnilo, patří k mým oblíbeným.

A kterým klubům jste fandil?
Moje srdcovka je San José. Mám rád i Colorado, naopak nemám v oblibě Detroit a Boston.

Jak vlastně soutěž probíhá?
Každý tým má dva hráče. Hraje se na jeden zápas. Počítá se to tak, že součet gólů v obou dvou vzájemných duelech rozhoduje o bodech. Když například můj spoluhráč prohraje 3:0 a já vyhraji 4:0, tak to znamená, že jsme vyhráli 4:3 a máme tři body. Zápas trvá přibližně dvacet minut.

Na co si letos Kometa troufá?
Řekl jsem to jasně a své ambice nezměním. Chci vyhrát, druhé místo by pro mě bylo obrovským zklamáním. Jsem strašně rád, že i můj spoluhráč řekl totéž – chce vyhrát, druhá příčka by ho zklamala. Oba si za tím jdeme.

Odkud je váš spoluhráč?
Je to rodilý Brnňák, je kotelníkem Komety. Chodí s celou rodinou na každý zápas, má permanentku. Je to Brňák. Řekl mi, že za jiný tým než Brno by nehrál. A pokud ano, tak by do Brna raději ani nejel, ani by se tam neukázal. Chce ze mě udělat Komeťáka.

Povede se mu to?
No, díky fotbalovým Oldřichovicím modrá a bílá bude v mém srdci navždy.

Esport hokejová liga (EHL) je oficiální českou virtuální ligovou soutěží ve hře NHL. Nejlepší hráči dostanou možnost reprezentovat kluby Tipsport Extraligy a bojovat o prizepool v hodnotě 150 000 Kč.

Komentáře