NÝDEK Pěkně zhurta vstoupil do nové sezony v překážkovém běhání Tomáš Suszka z Nýdku. V Pezinku na Spartan Race se kvalifikoval na mistrovství Evropy, které koncem června proběhne v italských Dolomitech.

Po oba dva dny na Slovensku startovalo přes dva tisíce závodníků. Běžec z Nýdku skončil v kategorii Elite na šestém a sedmém místě. „Mým cílem bylo poprat se o elitní desítku, takže jsem spokojený. Víkend hodnotím jako velmi úspěšný,“ prozradil Tomáš Suszka.

V sobotním sprintu na 6,9 km (převýšení 270 m, 22 překážek) skončil sedmý. „Na trati jsem neudělal ani jednou chybu, ani jednou jsem nemusel cvičit. Běžel jsem čistě, nicméně běžecky to ještě není úplně to, co bych sám od sebe čekal, v přípravě ještě nejsme tak daleko,“ přiznal Suszka.

Den poté Spartan Race pokračoval závodem na 13,1 km. Závodníci se museli popasovat s více než šesti sty výškovými metry a 33 překážkami. „Hned na začátku jsem udělal chybu na jednoduché překážce. Ujela mi ruka, takže jsem musel jít cvičit. A než jsem udělal 30 angličáků, docela mi to uteklo. Zbytek závodu jsem už šel čistě. Bylo složité se přinutit, protože jsme startovali už v osm ráno, kdy teploměr ukazoval jeden stupeň a navíc foukalo a pršelo. Svléknout se do kraťasů a trika nebylo snadné,“ prozradil Suszka. Na delší trati skončil šestý.

Komentáře