TŘINEC Až do 24. května mohou návštěvníci třinecké knihovny zhlédnout výstavu s názvem Obraz slunce obsahuje kresby, malby, ale také prostorové instalace. Autory prací jsou nadaní žáci Základní umělecké školy v Třinci.

Výstava ve spolupráci s výtvarným oborem Základní umělecké školy v Třinci pro nás byla velkou výzvou z několika důvodů. Jedním z nich byla snaha představit oceněný cyklus vedený Beátou Martinkovou tak, aby vynikl pedagogický dopad jednotlivých zadání. Proto jsme proces tvorby zopakovali, aby díla vynikla v prostoru galerie. Výsledek je, troufám si tvrdit, výjimečný a má kvalitu výstavy profesionálního umění,“ poznamenala Katarína Klusová, kurátorka třinecké galerie.

Výstava, která je v třinecké knihovně momentálně k vidění, získala několik ocenění na celostátní přehlídce „Oči dokořán“. Přehlídku organizuje Ministerstvo školství každé 3 roky a třinečtí žáci pod vedením Beáty Martinkové uspěli za výtvarné řady SVĚTLOLAM, SLUNE-ČNICE a OSLUNCENÍ.

Zájemci o netradiční pojetí keramiky mají možnost navštívit také prodlouženou výstavu maďarské umělkyně Rebeky Rácz, která vystavuje svou tvorbu ve výstavním prostoru v kulturním době Trisia do 17. května.

Komentáře