NÝDEK Nejlepší okamžik sportovní kariéry! Tomáš Suszka z Nýdku se stal mistrem Evropy v překážkovém běhání v kategorii 25 – 29 let.

Evropský šampionát se uskutečnil v italských Dolomitech v Alleghe-Civetta. „Byl to neskutečně silný zážitek v asi zatím nejkrásnější lokalitě, kterou jsem coby závodník kdy navštívil,“ prohlásil Tomáš Suszka.

Triumfoval na trati o délce 23,5 km s převýšením 1600 metrů a 40 překážkami. V cíli byl za necelé tři hodiny a o šest minut dřív než druhý nejrychlejší závodník.

„Jsem zaplaven pocitem radosti a malinkatého zadostiučinění. Myslím si, že je to skvělá motivace do další práce. Pokud chci být ještě lepší, budu muset ještě hrubě přidat. Kus cesty za mnou, ale pokud chci ještě výš, bude to ještě pořádná fuška,“ napsal na svůj FB profil novopečený šampion.

Závěrem Suszka poděkoval za podporu svým nejbližším a všem příznivcům. „Děkuji Vladěnce a Tobíkovi, bez nich by to jednoduše nešlo. Chci všem moc a moc poděkovat za to, jak moc mi věřili a hnali mě kupředu! Byla to pro mě obrovská hnací síla.“

 

Komentáře