Třaskavé derby ve Slezské hokejové lize: Faraoni zdolali Javorový

TŘINEC Zatímco ve velké Werk Areně vrcholil zápas Ocelářů s Pardubicemi, na ledě Mini Werk Arény sváděli tuhý boj o vítězství třinečtí Pharaohs s Javorovým.

V prvním derby to hokejisté obou celků vzali pěkně od podlahy. Nescházely emoce, slovní přestřelky, sporné situace, vyhrocené momenty, tvrdé a místy i dokonce záludné zákroky.

Faraoni vedli, Javorový nepříznivý vývoj zvrátilo, jenže to stejné v závěru střetnutí dokázali také Faraoni. V jejich řadách je spousta hokejistů týmu HC Admirals Český Těšín, který vyhrál premiérový ročník soutěže, ale posléze zanikl.

Hokej to byl zajímavý, vcelku vyrovnaný, hrálo se nahoru – dolů. Myslím si, že nám scházela troška štěstí. Máme určité rezervy v obraně, tohle musíme každopádně zlepšit. Některé situace byly hraniční, ale emoce k hokeji patří. Pravidlo o nedohraném utkání mi přijde takové zvláštní, z takového vítězství bych se ani neradoval. Je to taková prohra neprohra, z toho závěru jsem zklamán,“ nezastíral zástupce kapitána HC Javorový Vojtěch Karch.

Na co zkušený útočník, který stejně jako spousta dalších hráčů nastupuje i v BAHL (Beskydská amatérská hokejová liga), narážel? První zápas Slezské Hokejové Ligy končí v půl deváté, bez ohledu na to, kolik času do konce ještě zbývá. Derby skončilo o necelém dvě minuty dříve, ve chvíli, kdy hráči Javorového měli hrát přesilovku.

Znám hodně kluků, se spoustou z nich jsem hrával, ale někteří noví trochu přestřelili a bylo to zbytečně vyhrocené, zápas se mohl odehrávat v klidnějším duchu. Vítězství nás těší, doufám, že jsme vyhráli zaslouženě. Byl to náš první ostrý zápas, museli jsme se trochu rozťukat. Troufám si tvrdit, že jsme podali lepší výkon než Javorový. Rozhodnutí sudích, že skončíme necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby, nás samotné překvapilo. Pro nás jenom dobře,“ usmál se kapitán Pharaohs David Wolný.

Výsledky – 1. kolo: HC Lavina Těrlicko – HC Nýdek 2015 6:4, HC Panthers Ostrava – HC Nebory „C“ 5:2, HC Albrechtice Aliens – Dynamo Havířov 2:5, HC Javorový – HC Horní Suchá.

2. kolo: HC Pharaohs Třinec – HC Javorový 4:3, HC Horní Suchá – HC Albrechtice Aliens 9:5, HC Nebory „C“ – HC Lavina Těrlicko 6:5, Dynamo Havířov – HC Panthers Ostrava 2:4.

Komentáře