Třinečtí fotbalisté hrají o všechno. Povzbudíte je?

TŘINEC Jako otázka života a smrti se jeví domácí dvojzápas třineckých fotbalistů proti Chrudimi a Vlašimi. V případě, že nevytěží plný počet bodů, doslova si uříznou dvě nohy ze své druholigové židle. Pokud však budou stoprocentní, dostanou se na 13 bodů, díky kterým budou moct se svými soupeři dál bojovat o druholigové bytí či nebytí.

Po vítězstvích nad Sokolovem (2:0) a Varnsdorfem (1:0) svěřencům trenéra Jiřího Nečka svitla naděje. Záhy však mužstvo přibrzdily v rozletu dva nezdary proti Jihlavě (1:2) a Hradci Králové (0:1). V obou kláních měl Třinec navrch, přesto nevytěžil ani bod.

A zápas na stadionu oslabeného Hradce Králové zůstal Třineckým ležet v žaludku. Prohráli především proto, že sudí Mikyska odpískal pro domácí penaltu, která vůbec neměla být a na druhé straně přehlédl nedovolený zákrok ve vápně na kapitána Bedecse. Komise rozhodčích přijala třineckou stížnost a chybujícímu rozhodčímu pozastavila delegaci na další utkání FNL.

Chtěl jsem odkopnout míč zpřed šestnáctky a hráč Hradce mi tam vletěl šlapákem dopředu. Když jsem to viděl později na videu, vypadalo to, že začal padat už v Pardubicích,“ ušklíbl se znechuceně třinecký zadák Imrich Bedecs.

Chvíli poté byl obránce Třince faulován, ale rozhodčí nic. „Po našem rohu jsem šel na zadní tyč hlavičkovat a hráč Hradce do mě vletěl úplně nesmyslně, bez toho, aby hrál míč. Rozhodčí mi to vysvětlil tím, že to faul byl, ale že to nemohl odpískat, protože jsem se chytil za tvář. Nechápu, jak to přesně myslel… V naší situaci se takové momenty velmi těžce skousávají a mě osobně vůbec nezajímá, že rozhodčí dostane, nebo nedostane trest po zápase, protože nám to body nikdy nevrátí,“ dodal Bedecs.

V sobotu od 10.15 hodin jeho tým vyzve nováčka z Chrudimi, týden poté přivítá na svém hřišti Vlašim. „Jsou to velmi důležité zápasy, ale klíčový je pro nás každý nadcházející. Chceme vyhrát každý zápas a uděláme pro to vše, ať už to bude Chrudim, Vlašim, Žižkov, Brno nebo Prostějov. Věřím, že předvedeme maximální výkon a uspějeme,“ řekl Bedecs.

Domácí zápasy jsou hodně důležité. Pokud tyto zápasy zvládneme, tak se odpoutáme od spodku tabulky. Mužstvo má potenciál na to, aby zápasy proti Chrudimi a Vlašimi zvládlo s vítězným koncem,“ přidal se hlavní trenér Jiří Neček.

 

Komentáře