Třetí finálovou bitvu ovládli Oceláři. Přiblíží se dnes titulu?

TŘINEC Za brankou sebral puk, podél hrazení s ním projel celé hřiště a zavěsil. Útočník Ocelářů David Cienciala dal jasný povel k obratu.

Provokace, šarvátky – Bílým Tygrům včera tekly nervy. Vůbec nejvíce nepříznivý vývoj třetího finále trápil provokatéry Vlacha s Dohertym. „Bylo to zbytečné,“ řekl na téma několika rozmíšek útočník Ocelářů Martin Adamský.

Bezchybně provedeným samostatným nájezdem navýšil vedení Třince na 3:1. Na vedoucí gólů Tygrů excelentním sólem odpověděl Cienciala, posléze vítězný gól v početní výhodě vsítil Růžička.

Odvolání brankáře Liberci nepomohlo, ba naopak. Touše se zmocnil Polanský a z dálky trefil opuštěnou klec.

Dnes od 17.00 hodin je na programu finálové klání s pořadovým číslem čtyři. Tygři v něm určitě neprodají svou kůži lacino. Co musejí udělat Oceláři, aby přidali třetí vítězství? „Musíme zlepšit první třetinu a ještě zvýšit tempo hry,“ řekl Adamský.

HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 4:1

BRANKY A NAHRÁVKY: 36. Cienciala (Galviņš, Hrubec), 39. Růžička (Vrána, Marcinko), 42. Adamský (Svačina), 58. Polanský (Svačina) – 10. Kvapil. Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, D. Hynek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0. Stav série: 2:1.

TŘINEC: Hrubec – Roth, Gernát, Musil, Galviņš, Doudera, Husák – Růžička, Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Dravecký, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Svačina – Cienciala.

LIBEREC: Will – Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty – Lenc, Hudáček, Birner – Valský, Filippi, Kvapil – Zachar, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Redenbach, Vlach.