TŘINEC Stejný vývoj, stejný výsledek a stejný vítěz jako na podzim. O návrat do první ligy usilující Jihlava potvrdila roli favorita a zdolala o záchranu bojující Třinec.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FK FOTBAL TŘINEC 2:1

Lepší začátek si fotbalisté Třince nemohli přát – v 7. minutě stál na jedné z prvních akcí Třince útočník Dedič – 0:1. Zvýšit mohl Weber, ale Omastovu ideální pobídku nevyužil.

Zaskočení domácí nepříznivý stav brzy vstřebali a začali pracovat na vyrovnání. Jejich snaha slavila úspěch ve 21. minutě, kdy Šulcovu střelu zablokoval Kušnír, ale odraženého míše se zmocnil klobása a zacílil přesně – 1:1.

Začali jsme dobře, dali jsme gól na 1:0, ale domácí nás potom zatlačili, dali jsme jim zbytečně moc prostoru. Musíme pracovat dál, protože v našem týmu je síla a charakter. Pokud takhle budeme pracovat dál, zvedneme se,“ pravil kapitán Třince Ondřej Kušnír.

Před pauzou mnoho nescházelo k vedoucí trefě Javůrkovi se Šulcem, brankář Adamuška však nekapituloval.

Nadějný stav Slezané drželi hodinu. Pak ale nedokázali pokrýt přímočarou kolmou akci, na jejímž konci byl opět neomylný Klobása – 2:1.

Ke konci utkání byl aktivnější Třinec, ale Dedičova rána po samostatné akci skončila pouze na tyči a dorážející Buchvaldek stál v postavení mimo hru, tudíž jeho gól platit nemohl.

Musím uznat, že Jihlava vyhrála zaslouženě, byla lepší, po celé utkání měla převahu. Do Jihlavy jsme nepřijeli vyloženě bránit. Chtěli jsme hrát na protiútoky, čtyři pět situací jsme měli dohrát lépe a mohli jsme sahat po bodu,“ řekl trenér Třince Tomáš Jakus a dodal: „Musíme se soustředit na další domácí zápas, k záchraně potřebujeme šest bodů.“

BRANKY: 21. a 64. Klobása – 7. Dedič. Rozhodčí: Machálek. ŽK: Janoščín, Dedič, Kušnír, Samiec. Diváci: 1191. Poločas: 1:1.

JIHLAVA: Vejmola – Vaculík, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Zoubele – Javůrek (58. Šefčík), Petr (72. Vedral), Preisler – Klobása (89. Jawo).

TŘINEC: Adamuška – Ilko, Kušnír, Bedecs, Janoščín – Omasta (76. Arroyo), Vaněk, Weber (63. Buchvaldek), Samiec, Janošík (84. Schwendt) – Dedič.