Třinec dostal novoroční požehnání

TŘINEC Jednou z prvních novoročních návštěv, které přivítala na třinecké radnici primátorka Třince Věra Palkovská, byla návštěva zástupců církví působících na území města. Setkání se uskutečnilo v pondělí, 6. ledna.

Novoroční setkání se zástupci církví se konalo již pojedenácté.  – Velmi si této novoroční tradice vážím, protože máme řadu společných aktuálních témat, o kterých můžeme společně hovořit a spolupracovat na nich.  V letošním roce začneme projednávat nový strategický plán a chceme, aby se na jeho tvorbě podíleli i zástupci církví a církevních organizací působících v našem městě –  uvedla primátorka Věra Palkovská a zdůraznila, že bychom neměli nezapomínat ani na pokoru, a zároveň bychom si měli vážit toho, jak se máme v současné době dobře.

Tradici novoročních setkání na třineckém magistrátu ocenili také sami představitelé církví. – Myslím, že nemluvím pouze za sebe, ale i za ostatní účastníky, když řeknu, že jsme moc rádi, že můžeme pokračovat v tradici novoročního požehnání na magistrátě. Jako křesťané věříme, že Boží požehnání je něco, co lidé i města potřebují. Nicméně toto setkání má i informační či motivační rozměr – uvedl pastor třineckého sboru Slezské církve evangelické a. v. Michal Klus.

Mezi tématy, která přišla na řadu, bylo i bezdomovectví a žebrání. – Významným tématem našich diskuzí byla především problematika nadměrné veřejné konzumace alkoholu a destruktivního vlivu závislostí. Chceme společně přemýšlet, jak v této oblasti můžeme přispívat ke zlepšení situace – dodal Michal Klus.

foto: tisková zpráva

Komentáře