Třinec opět prohrál a nemá ani bod. Musíme více bojovat, nabádá Kušnír

TŘINEC Ani bývalý reprezentační obránce Ondřej Kušnír nepomohl třineckým fotbalistům k premiérovým bodům v novém ročníku FNL. Z výhry se radovaly Pardubice.

FK FOTBAL TŘINEC – FK PARDUBICE 1:2

Čtyři zápasy, nula bodů – tak mizerný vstup do druholigové sezony fotbalový Třinec nepamatuje. Od Pardubic si brzy nechal dát gól po rohovém kopu, a když Hejný po stejné situaci premiérovým zásahem v barvách Třince vyrovnal, inkasovali domácí branku do šatny.

Po změně stran se pokoušeli o obrat, bohužel bezúspěšně. K bodům jim nedopomohly ani dvě posily – útočník Matěj Schwendt z Příbrami a krajní obránce Ondřej Kušnír z pražské Dukly. „Máme ještě jedno místo volné, jeden hráč by ještě mohl přijít,“ připustil trenér Třince Jiří Neček.

Jeho svěřenci mohli zachránit aspoň bod, ale Reintamovu hlavičku fantasticky vytáhl na tyč brankář Knobloch a střelu Čelůstky po průniku Kušníra a zpětné nahrávce srazil jeden z obránců na roh.

První poločas z naší strany nebyl moc dobrý, dostali jsme zbytečné góly. Ve druhém už to bylo lepší, mohli jsme aspoň srovnat,“ zrekapituloval dění na hřišti Ondřej Kušnír.

Čtyři kola, nula bodů. Takovou situaci zkušený fotbalista zažívá poprvé. „To se mi ještě nikde nestalo. Mužstvo Třince je kvalitní, ale samou kvalitou to neurveme. K fotbalovosti musíme přidat ještě více bojovnosti,“ zdůraznil Kušnír.

BRANKY: 41. Hejný – 9. Kovář, 45. Petráň. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: Kovář. Diváci: 450. Poločas: 1:2.

TŘINEC: Paleček – Ilko (31. Schwendt), M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Velner (76. Samiec) – Kušnír, Vaněk, Šumbera, Janošík – Hejný (76. Dedič).

PARDUBICE: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jakub Klíma, T. Čelůstka – Jeřábek – A. Fousek (88. Čmelík), Kovář, P. Černý, Sokol (60. Mužík) – Petráň (82. Kopřiva).

 

 

 

Komentáře