Třinec vybral stavbu roku, je v Oldřichovicích

TŘINEC Tradiční architektonická soutěž Stavba roku města Třince, kterou vyhlašuje už 21. let Odbor stavebního řádu a územního plánování třineckého magistrátu, zná jména vítězů. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo včera. Prvenství v kategorii Stavby pro bydlení si donesl rodinným dům v Oldřichovicích.

Do soutěže Stavba roku města Třince se mohly přihlásit stavby zkolaudované v období od 1. 11. 2020 do 31. 10. 2021. Komise hodnotila celkem 12 přihlášených objektů ve dvou kategoriích – Stavby pro bydlení a Obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. Prvenství v obou kategoriích si odnesly stavby v Oldřichovicích (úvodí foto rodinný dům v Oldřichovicích). Do další tradiční kategorie – stavby komerčního charakteru – se letos nepřihlásily žádné stavby a vítěz tak nebyl vyhlášen.

Odborná komise ocenila architektonicky zdařilé stavby na území města, přičemž brala v úvahu celkový vzhled staveb, zpracování architektonických detailů, souznění stavby s okolím a rovněž terénní úpravy –  uvedl architekt města Boris Petrov. – Na oceněných stavbách je vidět i kvalitní práce řemeslníků a stavebních firem. Je skvělé, že v našem městě přibývá profesionálně povedených staveb i rekonstrukcí – dodala primátorka Třince Věra Palkovská.

Kategorie – stavby pro bydlení

V této kategorii bylo přihlášeno osm staveb. Hodnotící komise se dohodla, že budou oceněny čtyři stavby, a to v následujícím pořadí:

1. místo – rodinný dům v Oldřichovicích. Stavebníkem je Petr a Ivana Mlčochovi. Autorem návrhu stavby je Ing. Jan Beneš, petit atelier s.r.o. (úvodní foto)

2. místo – rodinný dům v Neborech. Stavebníkem je Ivo a Jitka Gajdicovi. Autorem návrhu stavby je projekční kancelář Lay Out s.r.o.

3. místo – rodinný dům v Lyžbicích. Stavebníkem a autorkou návrhu je Kateřina Häringová. Autorem návrhu stavby je Kateřina Häringová.

 

3. místo – rodinný dům v Lyžbicích. Stavebníkem je Nehat a Karla Sulejmani. Autorem návrhu stavby je Ing. Vladimír Mitrenga.

Kategorie – obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství

V této kategorii byly přihlášeny čtyři stavby. Komisí byla oceněna jedna stavba: 1. místo – obnova fasády v Oldřichovicích. Investorem je Bohdan a Radka Wilkovi.

Foto: TZ

Komentáře