PÍSEK Minulou neděli v Evangelickém kostele v Písku se konal v rámci bohoslužeb premiérový koncert pěveckého sboru Idared, který vznikl letos v říjnu. Kostelem se tak rozezněly české vánoční písně a koledy. 

„Zkoušíme od října, zkoušky nám komplikuje koronavirová situace, proto jsem nesmírně pyšná na výkon, který podaly moje sboristky,“ hodnotila první koncert zakladatelka a sbormistryně Ivana Funioková.

Dlouhá léta dirigovala pěvecký sbor v Orlové, ale dojíždění byly pro ni náročné. Již třetím rokem žije v Písku a pracuje v Základní umělecké škole v Jablunkově, proto se rozhodla opustit orlovský sbor a založit svůj vlastní. Zájem o členství ve sboru ji velmi překvapil. Momentálně tam zpívá 23 sboristek, z toho dvě tam mají i dcery.

„Obě s dcerou rády zpíváme, proto jsem šťastná, že máme příležitost nejen si zazpívat, ale i vystoupit na veřejnosti. Dcera zpívala i sólo, byla jsem na ni velmi pyšná. Chodí do školního sboru Jabłoneczka, ale koronavirová krize už druhým rokem neumožňuje holkám nejen vystupovat, ale i zkoušet,“ řekla Andrea Skupień Kapsia, maminka sólistky Tiany.

Během koncertu kromě českých vánočních písní a koled zazněla i píseň Vánoce jsou časem splněných přání, kterou napsala sbormistryně. Zazpívala ji společně s hostem Tomášem Lipinou, frontmanem kapely Střepy.

Ve druhé části koncertu si publikum mohlo zazpívat společně se sborem známé české koledy. K dispozici měli i zpěvník s texty.

Vánoční vystoupení byl pro posluchače skvělým hudebním zážitkem, navodilo tu pravou vánoční atmosféru a právem sklidilo velký potlesk diváků. Všichni domů odcházeli se sváteční náladou.

Komentáře