V paneláku hořel byt ve 12. patře, bylo evakuováno 47 osob, škoda je 350 tisíc

ČESKÝ TĚŠÍN Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo včera před 15. hodinou v Českém Těšíně u požáru bytu ve 12. patře panelového domu. Během požáru hasiči z bytu zachránili jednu osobu.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena jednu minutu před 15. hodinou. Na místo ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Těšín, Karviná a Třinec spolu s dobrovolnými jednotkami Český Těšín-Mosty a Albrechtice. Na místo byl ze stanice Ostrava-Zábřeh vyslán i automobilový žebřík s dosahem 53 metrů.

Při příjezdu první jednotky byl byt ve 12. patře již požárem zcela zasažen. Hasiči z bytu zachránili jednu osobu, která byla popálena a nadýchala se kouře. Zraněné osobě, až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby, poskytli hasiči předlékařské ošetření a podání kyslíku k inhalaci – uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Muž ve věku třiačtyřiceti let byl vynesen z hořícího bytu ven a poté se jej ujali záchranáři. S posádkami ZZS komunikoval, avšak zasahující lékař u něj zjistil popáleniny II. stupně v rozsahu přibližně patnácti procent tělního povrchu, stejně jako pravděpodobné zasažení dýchacích cest. Musel být proto uveden do umělého spánku a zaintubován, rovněž převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Týmy ošetřily popáleniny, zajistily tepelný komfort a podaly potřebné léky. Pacient byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán do péče popáleninového centra – upřesnil zásah zdravotníku mluvčí Lukáš Humpl.

Z domu bylo dále ve spolupráci s Policií České republiky evakuováno 47 osob. Pro evakuované osoby hasiči přistavili dva autobusy.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během 30 minut, dalších 20 minut jim zabrala jeho celková likvidace. Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.

Foto: HZS MSK

Komentáře