Třinecká knihovna chystá první akci pro veřejnost

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC Od pondělí 25. května se třinecká knihovna otevřela veřejnosti bez větších omezení provozu. Čtenáři a návštěvníci tak opět mohou využívat studovnu a čítárnu nebo veřejný internet. Na červen pak knihovníci chystají první akci pro veřejnost – Pohádkové putování, na kterou se mohou těšit především děti a rodiče.

Třinecka knihovna od pondělí zpřístupnila všechny služby – otevřely se například studovna, pohádkový pokoj nebo prostory Mklubu. Otevírací doba do konce srpna zkrácena a funguje v prázdninovém režimu, je však bez omezení věku, takže do knihovny mohou už ráno přijít také rodiče s dětmi. Od 1. června se otevře také pobočka ve Starém Městě a od července budou fungovat i pobočky v okrajových částech města.

Knihovníci také chystají první velkou akci pro veřejnost. Tradiční Pohádkový les v letošním roce nahradí Pohádkové putování, které se uskuteční v sobotu 20. června od 9:00. hod. Putovat se však nebude třineckým lesoparkem, ale naučnou stezkou Jahodná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten nápad přišel při jednom společném víkendovém výletu, kdy jsme se s kolegyněmi procházely po kopcích, které lemují Třinec. Přišlo nám to jako skvělá příležitost využít jiný prostor, být více v přírodě a ukázat lidem z Třince a okolí, co všechno tady kolem máme. Naučná stezka Jahodná pak byla jasná volba – říká Marika Zadembská. 

Polovina vstupenek na Pohádkové putování už je pryč, takže zájemci si musí pospíšit.  Vstupenky na jednotlivé časy jsou k dispozici na webových stránkách knihovny v sekci
Události.

Komentáře