Třinecký fotbalista Samiec se už těší na jaro

 

TŘINEC Před začátkem zimní přípravy si trenéři fotbalového Třince své svěřence „proklepnou“ během zátěžových testů. Jedny z nejlepších výsledků měl mladý záložník Martin Samiec.

Trenéři tě chválili, prý jsi obstál velice dobře.
Bylo to lepší než minule, oproti loňsku jsem se posunul dál. Zlepšit se v ukazateli VO2 max o pět jednotek, je docela dobré.

Jaký mají zátěžové testy průběh?
Přijeli jsme do Prostějova. Čekala nás spirometrie, zvážili jsme se, prověřili svou odrazovou sílu. Paní doktorka nám zkontrolovala páteř a celkový pohybový aparát. Potom jsme už šli na pás, pět minut jsme se lehce rozběhali ale pak už se zátěž začala stupňovat. Běželi jsme tak dlouho, dokud jsme mohli.

Jaký to byl pocit?
Člověk se na to nikdy moc netěší ale je to součástí naší práce. Je dobré, že tam kontrolují i srdíčko, zda je všechno v pořádku. Člověk se tam netěší, ale musí to být.

V prosinci jste si plnili individuální plány.
Většinou jsem běhal sám, nebo se věnoval dalším aktivitám. Hrával jsem badminton, hokej, chodil po horách, zúčastnil jsem se Gamisport cupu. V kondici jsem se udržoval stejně jako ostatní.

Součástí individuálního tréninkového plánu bylo jenom běhání?
Museli jsme trénovat podle plánu. Bylo na nás, zda budeme běhat, nebo zvolíme jinou aktivitu. U zátěže jsme se museli měřit. Nebo vlastně nemuseli. Ale pak bychom museli jít běhat se sporttesterem.

Co ty a zimní příprava? Říkáš si, už aby bylo jaro?
Na přípravu se vždy těším a zároveň netěším. Těšil jsem se na ni proto, že už mi fotbal chyběl, měsíc bez fotbalu je dlouhá doba. Těšil jsem se i na kluky, prostě na kabinu. Na druhou stranu jsme věděli, co nás čeká, těžká příprava s velkými běžeckými dávky, takže na to jsem se netěšil. Teď už všichni vyhlížíme jaro.

Trenér Habanec sliboval, že budete často běhat s míčem. Vyhovuje ti to?
Oproti minulému roku je to lepší. Více her, práce s míčem, je to pestré a rychleji to utíká. Těšíme se na přátelské zápasy, je to přece jen něco jiného, než tréninky. Aspoň zjistíme, jak na tom jsme.

 

Komentáře