Mistr světa v běhu do vrchu byl na jablunkovské radnici

JABLUNKOV V  zrekonstruovaném sále radnice v Jablunkově se 16. ledna konala beseda s mistrem světa v běhu do vrchu Markem Chrascinou. Účastníci tak měli jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí sportovních příprav a dozvědět se i to, že za skvělý výkon jablunkovského rodáka můžou možná i piraně.

Besedy, kromě Marka Chrasciny, se účastnili také trenéři Petr Tvrzník, Kamil Lubojacki a trenérka Ivana Lubojacká z 1. běžeckého Jablunkov, Vladimír Černý z SSK Vítkovice, Markův trenér Jan Kervitcer – kouč vytrvalců v Olympu Praha a atletické kolegyně Aneta Chlebiková, Karolína Sasyová.

Návštěvníci besedy mohli nahlédnout do zákulisí příprav sportovců. Každý jednotlivě povídal o svých úspěších. Trenér Petr Tvrzník prozradil, že i když jsou běžci v závodě soupeři, při trénincích jsou přátelé. Marek Chrascina vyprávěl jaký pro něj byl závod Mistrovství světa v běhu do vrchu konaný v Argentině a přiznal, že „Nejvíc mi sedl stoupák,“ na kterém nabral potřebný náskok. Trenér Tvrzník také doplnil, že ho strašili piraněmi ve vodě, tedy i běh přes vodu měl excelentní.

Celkově v tomto těžkém závodě Marek získal 3. místo a po součtu umístění získala Česká reprezentace zlatou medaili. Mimo toto vítězství má Marek Chrascina 15 medailí Mistrovství ČR, z toho 4 zlaté.

Zvláštní poděkování a kytici od starosty Jablunkova Jiřího Hamroziho dostala babička Marka, která ho ke sportu přivedla.

O úspěších Jablunkovských atletů nemůže být pochyb. Podíl na tom mají i trenéři z 1. běžeckého Jablunkov, kteří rádi přivítají nové členy. Pořadatelé besedy avizují, že do budoucna plánují více besed, máme se tedy na co těšit. Pro čtenáře našeho portálu pak máme připravený rozhovor s Markem Chrascinou, který zveřejníme teď o víkendu.

Foto: Lucie Brychcyová

Komentáře