Závod pro dobrou věc

OLDŘICHOVICE Nadšení pro dobrou věc, ochota pomoct a trochu si zasportovat – tak by se ve stručnosti dalo popsat akci, která se uskutečnila v sobotu pod Javorovým. 

Biatlonové závody zorganizoval spolek CHKS, výtěžek z akce poputuje na podporu dětí, které si z důvodu nedostatku peněz nemohou dovolit sportovat.

„Vítám všechny na prvním ročníku biatlonových závodů pod Javorovým s charitativním podtextem. Děkuji všem, kteří nás dnes přišli podpořit. Vítám běžce, ale i fanoušky. Ne všichni měli takové štěstí, jako já, že je rodiče vedli ke sportu, že nám mohli koupit kolo, lyže, brusle. Je spoustu dětí, které by chtěly být členy sportovních klubů, ale bohužel si to z finančních důvodů nemůžou dovolit. Takovým dětem chceme alespoň částečně pomoct,“ přivítal všechny Janusz Sikora, předseda spolku CHKS.

Velkým zážitkem pro všechny, kteří přišli podpořit dobrou věc, bylo vyzkoušení laserových pušek, které jim na závody půjčil Český svaz biatlonu. Obsluha ochotně a trpělivě všem vysvětlovala, jak mají mířit a střílet.

„Není to tak jednoduché, jak to v televizi vypadá. A když si představím, že závodníci mají za sebou x kilometrů v nohách, klobouk dolů,“ shodli se účastníci závodů.

Pořadatelé mysleli i na děti, které čekaly na sportující rodiče. Ty si mohly hrát v teple v dětském koutku.

„Jsme připraveni, můžeme začít,“ zaznělo po sečtení přihlášených účastníků. Že nebyl sníh, nikomu nevadilo, místo běžek závodníci obuli běžeckou obuv.

Někteří si lyže alespoň symbolicky nesli.

Na start se nejdřív postavili ti nejmladší. Běželi na kratší trati a stříleli jen vleže.

Pak na trať vyrazily s úsměvem na tváři ženy. Ty běžely kilometrový okruh třikrát, střílely vestoje i vleže. Stejně na tom byli i muži.

Výsledky nebyly důležité, důležitější byla skvělá atmosféra, která pod Javorovým v sobotu panovala.

„Vybralo se kolem 40.000 Kč, teď musíme rozhodnout, kam přesně poputují. Máme pár tipů. Děkujeme všem, kteří nás podpořili,“ na závěr poděkoval Sikora.

Foto: pořadatelé, RS

 

Komentáře