Třinecký magistrát chystá instalaci parkomatů

TŘINEC  Místo parkovacích hodin, parkovací automaty. Město Třinec ještě letos hodlá zpoplatnit parkovací místa na třineckých náměstích.

S placeným parkování se počítá na těch místech, kde je nyní potřeba mít parkovací hodiny, tedy na náměstí Míru ve Starém Třinci, na náměstí T.G.M. v Lyžbicích a před Finančním úřadem na Terase. Parkovací automaty budou instalovány postupně, počítá se s 12 parkomaty.

Pokud se jedná o hodinovou sazbu, dle slov Ivo Kalety, náměstka třinecké primátorky, bude se jednat o obdobné částky, jako  v okolních městech. – Za první půlhodinu to bude zřejmě 10 korun, za každou další hodinu 40 korun. Uvažujeme, že parkování v těchto lokalitách bude zpoplatněno do 16 nebo 17 hodin, od pondělí do pátku – uvedl.

Dle magistrátu Třince důvody instalace parkomatů jsou dva. Prvním je ten, že Třinec je nyní jedním z mála měst, kde parkomaty ještě nejsou. Druhým, že parkovací hodiny se ukázaly nedostačujícím prostředkem pro rotaci aut v daných lokalitách. Jinak řečeno, dle magistrátu majitelé aut, kteří ve zmíněných lokalitách bydlí, našli způsoby, jak si s parkovacími hodinami poradit a  svými auty nadále blokují parkovací místa těm, kteří chtějí na nákupy nebo na úřady.

Na naši námitku, že v některých lokalitách dost dobře jinou možnost nemají, protože jednoduše není kde parkovat, Ivo Kaleta sdělil, že „město nemá povinnost parkování zajišťovat. Parkování si musí zajistit majitel vozidla„.

Foto: Parkoviště před Finančním úřadem

IKZ

 

Komentáře