Žena zneužila doklady cizích lidí i rodiny a brala půjčky

REGION Z úvěrového podvodu a podvodu je obviněná 45letá žena, která během šesti let zažádala u několika nebankovních institucí o půjčky za skoro dva a půl miliónu korun a zneužila přitom osobní doklady cizích lidi i rodiny.

Bývalá pracovnice nebankovní instituce zneužila osobní doklady žadatelů o úvěr ve svůj prospěch bez jejich souhlasu. Od roku 2016 měla podat více jak 220 žádostí o poskytnutí nebankovních půjček.

K tomu, aby jí byly žádosti schváleny a nepadlo tak podezření na podvodné jednání si měla zřídit hned několik emailových kontaktních adres žadatelů a k tomu si pořídit velké množství telefonních čísel. Také disponovala skoro 20 bankovními účty a dalších 10 měla uzavřít na své příbuzné bez jejich souhlasu a vědomí. K jednotlivým půjčkám pak měla přikládat také potvrzení o tom, že daný žadatel je disponentem jednoho z jejich bankovních účtů, na které jí byly následně finance zaslány – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Podvodnice nebankovní půjčky neuzavírala pouze na své bývalé klienty, ale také na své známé a rodinné příslušníky, kteří o jednání jejich příbuzné neměli sebemenší tušení. Jak sama uvedla, informace z osobních dokladů si obstarávala bez vědomí jejich majitelů, a to především pořízením kopií osobních dokladů.

Ženě hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

Komentáře