Třinecký President Cup je čím dál více prestižní

TŘINEC Jeden z nejkvalitnějších a nejatraktivnějších dorosteneckých turnajů v letní přípravě se v srpnu uskuteční v Třinci. Pátého ročníku se zúčastní elitní týmy z Ruska a nově také celek ze Švédska.

 

President Cup se bude hrát ve Werk Areně a Mini Werk Areně ve dnech 9. – 13. srpna. uskuteční v areálu třineckých Ocelářů, zahájen bude v pátek 9. srpna a vyvrcholí o čtyři dny později bitvou o titul.

S ohledem na posun věkových kategorií v mládežnických soutěžích v ČR turnaj stanovil hranici 17 let, stejně jako v extralize dorostu. A právě z toho důvodu do Třince nakonec nedorazí tým z USA Tampa Bay Scorpions.

Své umění v Třinci předvedou silné celky z Ruska. Titul bude obhajovat CSKA Moskva, dorazí také Lokomotiv Jaroslavl, bronz bude obhajovat tým HS Riga a dalším zahraničním účastníkem bude švédské mužstvo Malmö Redhawks.

Osmičku dotvoří české kluby. K domácím Ocelářům se připojí obhájci stříbrné medaile z nedalekých Vítkovic. Stejně jako v předchozích letech přijede také pražská Sparta a z největší dálky v tuzemském měřítku karlovarská Energie.

Komentáře