TŘINEC Mistrovství světa Olympijského Thajského boxu se koná v Bangkoku a třinečtí bojovníci mají první souboje za sebou.

Konkurence je neskutečná, do thajské metropole se sjelo přes 1200 bojovníků z více než stovky zemí. Karolína „Lagertha“ z oddílu Como-3 gym Třinec pokořila v prvním duelu rivalku ze Španělska. „Byla to tvrdá bitva, ale Kája to zvládla znamenitě a vyhrála 3:0 na body,“ poinformoval trenér Martin Vaňka.

A jak na prestižní akci vypadá zápasový den? „Ráno ještě vyladíte tréninkem váhu, pak čekáte tři hodiny ve frontě na lékařskou kontrolu a poté putujete na váhu. Zvážíte se, jdete se najíst a spát. Zápasy jsou odpoledne, kdy jedeme rušnou dopravou v Bangkoku hodinu a pul na zápasiště. Pak se rozcvičíte, rozdýcháte, namotivujete a jdete na to. Ve stínu je 36 stupňů a vy jdete bojovat za Česko a Třinec. Mistrovství světa v Bangkoku, je největší turnaj v thajském boxu, který se kdy konal. Je to způsobené velkým tlakem možné Olympiády v Paříži,“ pokračoval trenér Martin Vaňka.

Karolínu „Lagerthu“ Klusovou, která trénuje v hale Stars, nyní čeká protivnice z Turkmenistánu.

Komentáře