Třinečtí fotbalisté proti Karviné neskórovali

TŘINEC Porážkou 1:0 na hřišti prvoligové Karviné vstoupili do přípravy fotbalisté druholigového Třince. Do duelu zasáhly obě nové posily – Tomáš Hykel a Lukáš Buchvaldek.

MFK KARVINÁ – FK FOTBAL TŘINEC 1:0

V první herní prověrce třinečtí fotbalisté směrem dopředu moc nebezpeční nebyli, přesto jednou dokázali skórovat. Branka Šumbery ale neplatila, její autor se dle arbitra provinil útočným faulem. Krátce poté prošel obranou Weber a přízemní střelou propálil Adamušku. Už předtím mohli skórovat Panák s Budínským, třineckému gólmanovi při jejich střelách pomohla branková konstrukce.

Trenér Neček nepostavil útočníka Hoška, který si hledá nové angažmá. Nenastoupili ani záložník Ižvolt a brankář Paleček. První start za Třinec si připsaly obě zimní posily Hykel s Buchvaldkem a také teprve osmnáctiletý dorostenec Jiří Cieslar – syn někdejší třinecké opory Zdeňka Cieslara, který kopal ligu ve Vítkovicích a v Brně.

„Utkání jasně ukázalo, že pro mladé hráče to je velká škola. Musí se co nejrychleji zapracovat do mužstva a zvyknout si na rychlé tempo a kombinaci. Myslím si, že to bude pro ně ještě dost velké sousto,“ řekl trenér Třince Jiří Neček na adresu mladíků a pokračoval: „Když se podívám na utkání celkově, druhý poločas se trochu vyrovnal. Karviná měla kvalitní obě jedenáctky. Bylo vidět, že ta druhá tak herně nedominuje a kdyby Šumbera vyrovnal, zápas skončí 1:1.“

BRANKA: 67. Weber. Poločas: 0:0.

KARVINÁ – 1. poločas: Krnáč – Štěrba, Dreksa, Hošek, Letić – Štepanovský, Smrž, Šisler, Kalabiška – Moravec – Panák.

2. poločas: Pastornický – Čolič, Košťál, Štěrba, Eismann – Weber, Janečka, Ling, Budínský, Kalabiška – Wágner.

TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Hykel, Cieslar, Vaněk, Janošík – Juřena.

2. poločas: Adamuška – Velner, Celba, Reintam, Bedecs, Masař – Joukl, Samiec, Šumbera, Buchvaldek – Dedič.

 

Komentáře