V Bukovci to na svahu rozjedou a běžkaři se neztratí

Tak konečně to bílé obložení půjde dolů.

BUKOVEC, BESKYDY, JESENÍKY Bukovecký ski areál hlásí, že od pátku 19. ledna se rozjedou vleky i na velké sjezdovce. První lyžař může vyjet nahoru v 8.30 hodin. A pak je tady nová mobilní aplikace pro běžkaře, takže zimní sportování konečně může začít.

Na Kempalandu to bude bez plánovaného slavnostního zahájení s muzikou a prohlídkou fotek k 10. výročí existence. Jelikož se začíná lyžovat s měsíčním zpožděním, provozovatelé od akce upustili.

V jiných ski areálech jsme zatím informaci o spuštění vleků kromě těch malých pro děti nenašli.

Aplikace zdarma

Od včerejška také funguje aplikace s názvem Běžky Severní Morava. Jde o uceleného průvodce po běžkařských trasách a okruzích v Beskydech a Jeseníkách. Lze si ji stáhnout do mobilu zdarma v Obchod Play pro mobilní telefony s operačním systémem Android a také v App Store pro přístroje značky Apple.

K naplánování vhodné trasy slouží interaktivní mapa, popis tratě, její délka, obtížnost, doba zdolávání, stoupání a klesání nebo také možnost parkování.

Uživatel se může podívat i na záběry z webkamer či fotografie okruhů a tras, dozvědět se, kde je možné se občerstvit, kde se nachází nejbližší servis či horská chata nebo zjistit, jaké jsou v okolí zajímavosti.

Třešničkou na dortu jsou informace o upravenosti tratí včetně zobrazení přesného času poslední úpravy. Každý upravovatel má totiž na svém skútru nebo rolbě GPS přístroj, jehož data jsou ihned přenášena na internet, takže garantujeme aktuálnost upravenosti tras.

„Aplikaci jsme spustili jako pilotní provoz na zbytek sezóny a jsme otevřeni námětům na její zlepšení,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Jana

Komentáře