Útočník Gomola tvrdě dře. Góly chce střílet v Polsku

JABLUNKOV Fotbalový útočník Tomasz Gomola z Jablunkova má nakročeno do Polska. Na podzim střílel góly za divizní Petrovice, teď se chce ucházet o angažmá ve třetí nejvyšší polské soutěži.

Rok 2017 jste začal ještě jako fotbalista ambiciózního Havířova.

Vloni na podzim se mi dařilo, vstřelil jsem 11 gólů. Hned v lednu jsem se zranil, takže na jaře jsem moc nehrával, dal jen čtyři pět branek. Po sezoně jsem se nepohodl s trenérem Mírou Matušovičem, oznámil jsem mu, že bych to rád zkusil v Polsku. A tak jsem v Havířově skončil.

Kterými kluby jste během testů v Polsku prošel?

Bełchatowem, warszawskou Polonií, Pelikanem Łowicz a Wartou Poznań, ale tam jsem byl sotva jeden den. Nejvíce se mi líbilo v Bełchatowie, v útoku tam byla obrovská konkurence, neměl bych to snadné. V letní pauze je na adaptaci a ukázání se málo času.

V Polsku jste angažmá nezískal, přesunul jste se do divizních Petrovic.

Petrovice o mě měly zájem, a tak jsem jim oznámil, že tam na půl roku půjdu. Nebylo to nic moc, skončili jsme poslední. Z osobního hlediska to ale nebylo špatné, nastupoval jsem pravidelně a dal osm z třinácti branek, které jsme vstřelili. Zpočátku nás vedl trenér Zdeněk Dembinný, později ho vystřídal Pavel Mazurek, který měl výborné tréninky.

V Petrovicích nezůstanete?

Už ne. Doufám, že mi konečně vyjde angažmá v Polsku. Osmého ledna bych měl vyrazit. Agent mi pomáhá shánět klub, už pro mě prý něco má. Rovnou bych mohl jít do Kotwice Kołobrzeg, pak také do Jarosławia anebo na testy do Garbarnii Kraków. Pokud bych si mohl vybrat, zvolil bych Kraków, je to nejblíže, klub hraje druhou ligu (třetí nejvyšší soutěž) a navíc je to moc krásné město.

Jak se připravujete na nové angažmá? Trénujete individuálně?

Chodím běhat každý den, ať už sám, nebo s tátou. Koupil jsem si speciální závaží na ruce i nohy. Občas trénuji i dvoufázově, dopoledne jezdím na rotopedu. Po skončení podzimu jsem měl jen třídenní pauzu, pak už jsem začal trénovat. S kondiční připraveností nebudu mít problém.

Dopřál jste si volno během svátků nebo na Silvestra?

Ne. Trénuji dennodenně. Silvestrovské oslavy nemám moc v lásce, neslavím. Občas někam zajdeme, ale není to nic velkého. Já totiž skoro vůbec nepiji, nic mi to neříká. Pivo mi nechutná a tvrdý alkohol si dopřávám opravdu jen sporadicky – jedna štamprle maximálně dvě. Většinou stejně řídím.

Já totiž skoro vůbec nepiji, nic mi to neříká. Pivo mi nechutná a tvrdý alkohol si dopřávám opravdu jen sporadicky – jedna štamprle maximálně dvě. Většinou stejně řídím.

Pokračujete ještě ve studiu?

Studuji soukromou vyšší odbornou školu Goodwill ve Frýdku-Místku, animace v cestovním ruchu. Měl jsem denní studium, ale teď bych asi přešel na dálkové. Ještě mám před sebou rok a půl.

 

Komentáře